Лютий: "І прости нам…"

Валентин Ткач 10 лютого, 23:00
зима

Читайте також

Ніколи не проси у Бога зробити ту роботу, яку маєш зробити сам.

Так казав вуйко Дезьо

 

Сьогодні зранку я встав пізно. Субота. Підійшов до вікна, відчинив, запалив у свічнику свічку і почав промовляти "Отче наш". Коли дійшов до "і прости нам провини наші", помітив, що усміхаюся. Такого зі мною ще ніколи не було, я завжди молився зосереджено й віддано. А річ у тому, що поки я молився, то дивився у вікно. З наших дворів із двома сумками в руках — червоною та чорною — вийшов чоловік. Між ялинками, навпростець через газон він попрямував до проспекту, перейшов через одну смугу руху, що в бік до "Туриста", потім між голими кущами троянд переліз через огорожу, яка розділяє смуги, і рушив через проїжджу частину далі. Минувши стоматологічну поліклініку, зник у дворах навпроти.

Найцікавіше, що пішохідний перехід був ліворуч від його маршруту всього лише метрів за тридцять. На газонах і між трояндами лежав сніг, підступно поблискував лід. Але він із сумками через огорожу й дві смуги попер навпростець. Саме попер. Оце його завзяття, мабуть, і розважило мене — жодної критичної думки чи зауваження не виникло, просто настрій став безтурботним і легким. Добре, що нині субота і зранку машин обмаль.

Такої веселої молитви в мене не було жодного разу в житті. Я ще подумав: "А може, саме так — легко, відкрито, весело — й потрібно промовляти "Отче наш"? Адже щира довіра дарує легкість розкріпачення, а не тягар примусу".

Піднесений настрій розбурхав мою фантазію. Я почав вигадувати, що могло бути в сумках того чоловіка. Коли перебирав можливі варіанти, то дуже швидко дійшов беззастережного висновку: в сумках у нього дві подушки-валентинки. Тому-то чоловікові й було байдуже, де там пішохідний перехід. Він поспішав додому, поки дружина в перукарні, щоб у шафі під літніми ковдрами сховати сюрприз і не розкрити його до свята.

Поки фантазував, зрозумів, що вдягаюся. Я теж знаю, де продаються валентинки.

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89