Аналіз фіскала

Юлія Мостова 3 березня, 23:06
123

Читайте також

2 березня перші особи української влади втратили одного з основних годувальників, поїльників та вдягальників. НАБУ повідомило про підозру і затримало голову ДФС Романа Насірова

Уряд, який цінує громадську думку вище, ніж крихти, що перепадають його очільникові від старших товаришів у "насіровській темі", швидко ухвалив рішення про відсторонення голови податкової від займаної посади на період розслідування. 

Бізнесменам є за що зловтішно випити, у Фейсбуці — свято, на Банковій — паніка, Грановський шукає виправдання, чому вважав "Феофанію" надійнішою за "Бориса". Але як і чому таке змогло статися, розуміють не те щоб усі. Зізнаюся, однозначної відповіді немає і в DT.UA. 

За нашими даними, першу справу проти Романа Насірова НАБУ порушило 30 березня 2016 року за результатами "суспільної заздрості" до не задекларованої Насіровим лондонської квартири. Статті 366-1, 364, 368 КК — не з приємних. До речі, 7 лютого 2017 року суд Солом'янського району дав дозвіл Бюро на проведення обшуку та виїмку документів у цій справі. Скористалися ним слідчі НАБУ чи озброїлися судовим дозволом, породженим газовою справою Онищенка, в якій  так само яскраво фігурував Насіров, — ми не знаємо. Але минулого четверга обшуки провели не тільки в офісах ДФС, а й у всіх приміщеннях, згаданих в електронній декларації її голови, включаючи квартиру бабусі дружини Насірова.

Плани НАБУ щодо розслідувань у низці справ проти Насірова керівництво Бюро й слідчі намагалися тримати в суворій таємниці. Результати оперативних та аналітичних викладок обговорювалися у спеціальному приміщенні, надійно захищеному від прослуховування. Однак про те, що хмари згущаються, Насіров і його патрон довідалися напередодні дня "Ч". За нашою інформацією, пізнього вечора 1 березня пан Насіров відвідав Банкову, а після 23-ї години телефон голови ДФС "умер". Щоправда, вранці, 2 березня, Роман Михайлович опинився не в Лондоні, куди його підштовхували "керівною і направляючою рукою", а у "Феофанії" з діагнозом "гіпертонічний криз".

Вечірній, а не денний візит слідчих і представника САП до Насірова в лікарню джерела в НАБУ пояснюють кількома причинами. По-перше, не відразу вдалося встановити реальне місцезнаходження Насірова, адже ні в його офісі, ні в інших приміщеннях, де проводилися обшуки, його не застали. По-друге, САП затягнув із виділенням супровідного прокурора. По-третє, ордер, підписаний Холодницьким, мав силу до кінця дня 2 березня, і в НАБУ не були впевнені в тому, що 3 березня вони отримають підпис ще на одному. Тепер юристи сперечаються: чи мали право слідчі затримувати Насірова, повідомляючи йому про підозру, після 22.00. Адвокати, безперечно, схопляться за порушення статті кодексу. Юридичний департамент НАБУ переконаний, що слідчі діяли абсолютно в рамках закону. 

Інше питання — чи відповідає дійсності інформація про те, що підозра, про яку в четвер оголосили Роману Насірову, лежала на столі спецпрокурора Назара Холодницького з початку грудня минулого року?..

Хай там як, але велика риба, особа, наближена не тільки до імператора, цілий чинний голова ДФС затриманий НАБУ і впродовж 72 годин очікує рішення суду про свою подальшу долю. Питання "за що?" — не виникає. Питання "чому?" — висить у повітрі. І тут є кілька варіантів або їх сполук.

Насірова НАБУ "вело" давно і наскільки спроможне — комплексно. Претензії набули документальних підтверджень і підтверджень свідків, які або задовольнили вимоги Холодницького, або змусили його поставити підпис на "підозрі". "Це просто моя робота. І так тепер буде завжди", — доречно було б заявити Артемові Ситнику під час брифінгу, проведеного чомусь на самоті, без партнерства з головним спецпрокурором. 

Не слід забувати, що виловлений за час існування НАБУ політичний планктон породжував зростаючий скепсис і активістів, і громадян щодо ефективності Бюро. На цьому тлі "ручні" ГПУ, НАЗК і СБУ буквально доїдали НАБУ, яке так і не виправдало сподівань суспільства. Ситник мав здивувати уловом. Повернути віру в себе й команду. Але чи схопив він велику рибу міцно? Чи не прорве вона сіті дорогими адвокатами у порошенківських судах?

І ще одна деталь. Попереду аудит НАБУ, результат якого, відповідно до закону, може спричинити відставку очільника Бюро. Маніпуляції влади з аудитором НАБУ, що відбулися у ВР у всіх на очах, не залишають сумнівів із приводу намірів Банкової позбутися цього кволого несанкціонованого паростка на лисо-прополотих грядках силовиків. Нарешті замахнувшись на велику дичину, Ситник бореться за себе, змінюючи "кустюмчик" на блискучий обладунок.

І останнє. Як відомо, Насірова звинувачують у підписанні незаконного відтермінування, наданого головою ДФС компанії Онищенка на суму 2 млрд грн з виплати в скарбницю рентних платежів. Джерело DT.UA стверджує, що Олександр Онищенко під час зустрічі зі слідчими НАБУ дав показання, що відтермінування є частиною його політико-комерційної домовленості з президентом і що нібито саме президент дав команду Насірову підписати "вільну" компанії Онищенка. "НАБУ має показання вигодоотримувача, — сказало джерело. — Тепер необхідно домогтися показань про дії президента й від реалізатора угоди".

З одного боку, президент не підслідний НАБУ: якщо дані й потрапляють у сіті, то мають передаватися в руки ГПУ. З іншого — не всі розслідування і дії Бюро генеруються його очільником. І справді, не сам же Ситник під час виборів у США ініціював "витік" матеріалів щодо Манафорта з "чорної бухгалтерії" ПР. Чи насправді Заходу, і кому конкретно, потрібні дострокові перевибори президента в Україні?

Насіров справді клондайк специфічних токсичних знань про ключових можновладців постмайданного періоду. Він — правильно вибраний НАБУ кінчик клубка… Чи піде він на угоду зі слідством, чи слідство піде лісом — ми довідаємося вже незабаром. Головне, щоб Роман Михайлович був живий і здоровий. 

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
95 коментарів
 • Republic 8 марта, 16:37 Шановні коментатори ДТ, пропоную до розгляду наступне питання: відповідно до ст.2 ЗУ «Про політичні партії в Україні», політична партія – це «зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян – прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян», а в Україні (на 7 вересня 2015 року) офіційно зареєстровані 288 політичних партій, то чому ж до сьогодні (від 1996 року – прийняття Конституції України) під впливом «певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку» НЕ є «сформованою» і НЕ є «вираженою» ПОЛІТИЧНА воля громадян України? Політичні партії «беруть участь у виборах та політичних заходах» впродовж останніх 25 років, але наслідок залишається єдиним і НЕЗМІННИМ: «олигархат ворюг безоговорочно крепчает», а пересічні громадяни-виборці – вже ГОЛОДРАНЦІ! Поставлене питання ВАЖЛИВІШЕ за усе, що Вами, шановні, так «дотепно» обговорюється повсякчас. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Busel 8 марта, 00:22 Когда, 2 года выбирали главу НАБУ, к кандидатам на эту должность примеряли много разных критериев. Забыли об одном и самом главном - им должен быть, прежде всего, человек СМЕЛЫЙ, без оглядки, идущий к цели - очистить Украину от м_р_ази. И сотрудники этого ведомства должны быть смелыми. Если у них получится, может и возродится Украина. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Busel 7 марта, 23:57 Вопрос о врачебной репутации. Как с такими махинациями могут жить и работать люди, называющие себя врачами - сотрудники больнички "феофания"??? Всех этих лекарей, прикрывающих своими "диагнозами" негодяев из власти, следует пожизненно лишить права на врачебную деятельность С голоду они не помрут - за свою предыдущую лживую диагностику нахапали уже и для себя и для внуков-правнуков. Упыри! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Panikovski 7 марта, 18:00
  Victor Vsh Сегодня, 16:59 «"не сам же Сытник во время выборов в США инициировал "утечку" материалов по Манафорту из "черной бухгалтерии"... Это понятно. А КТО!??? И кто инициировал Насирова и не инициировал Гонтореву?»
  разделение властей по-украински: холодницкий - представитель президентской ветви; сытник - по-видимому, ... в "печеньках" знает толк ...)) //////// "И кто инициировал ...?" - писано ж вам: "Насиров действительно клондайк специфических ядовитых знаний о ключевых властях предержащих постмайданного периода. Он правильно выбранный НАБУ кончик клубка…" - тут главное обеспечить ситуацию, при которой насирчик врубится, что хотя б ближайшие лет 10 пожить ему в своих лондонских апартаментах не светит ... а он ить гедонист по натуре своей ... вот тада будет вам и хоЛера ясна и много, кто еще)))
  Panikovski 7 марта, 18:11
  а я б еще на месте условного сытника отправил бы своего переговорщика и к онищенко в Лондон ... а то к нему токо ПОПа засланцы катаются (довгий, мартыненко) - уж очень мне его эти слова понравились (из 2-й расшифровки записей того же онищенко): Онищенко: У меня есть... Коля, я там кое-чем запасся по Пете. Мне есть, чем доказать, что он бл..ь; и вот эти тож: Онищенко: Поверь мне, у меня по Пете, есть похоронное бюро, если нужно будет…. //// кому интересно боль подробно и со звуком здесь: https://strana.ua/articles/special/54810--strana-publikuet-vtoruyu-plenku-onishenko.html
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Victor Vsh 7 марта, 16:59 "не сам же Сытник во время выборов в США инициировал "утечку" материалов по Манафорту из "черной бухгалтерии"... Это понятно. А КТО!??? И кто инициировал Насирова и не инициировал Гонтореву? Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Panikovski 7 марта, 13:08 млин, ну до чего ж они все-таки похожи ... и внешне, и по своей жлобской психологии! такое ощущение, что отштампованы где-то одним спецальным штампом для изготовления редких ммм .. э-э ... чудаков! http://news.bigmir.net/ukraine/1062294-Poroshenko-o-svoih-vragah--Dazhe-sobach-ej-budki-v-zhizni-ne-postroili https://www.google.com.ua/search?q=лазаренко+павел+фото&client=opera&hs=lOu&tbm=isch&imgil=XLcK6wqGewEm2M%253A%253B2bARmosFs_zx0M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Flopata.in.ua%25252Fgorod-dnepropetrovsk%25252Fznay-nashih%25252Fpavel-lazarenko&source=iu&pf=m&fir=XLcK6wqGewEm2M%253A%252C2bARmosFs_zx0M%252C_&usg=__O4ERDELfb15hlKfyNwWlieFT5uk%3D&biw=1517&bih=701&ved=0ahUKEwiQh7XOmsTSAhXka5oKHbIWDxkQyjcIMw&ei=fo6-WJDQLOTX6QSyrbzIAQ#imgrc=z3GCyNcNE9GIZM: или это сам их образ жизни способствует превращению относительно нормальных челлиц в подобные мерзкие лживые хари( Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Алексей Гавриков 6 марта, 00:22 Я просчитал Нассирова он очень грамотный субект . Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Elya 5 марта, 19:44 Вход и выезд в Соломенский суд автомайданцами перекрыт, чтобы вор Насыров не сбежал! Молодцы ребята! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Panikovski 5 марта, 17:27
  Сергей Панасенко Сегодня, 16:38 «Понимание, что «не рассосется», постепенно доходит и до самого Порошенко. В этой связи в ближайшие недели или месяцы режим может пойти или на введение военного положения на востоке страны или на эскалацию военных действий. В первом случае будет «легитимный» повод силой прекратить блокаду «транспортных магистралей» Украины, которая якобы угрожает обороноспособности страны. Во втором случае, что особенно интересно, желание Порошенко совпадет с желанием Путина, так как последний весной или летом жаждет «наказать» Украину за «невыполнение» минских договоренностей, не имеющих под собой никакой юридической силы.»
  тут еще один, нюансик есть, Сергей Панасенко, - попалось мне тут хдета мнение такое, шо грузы, кот. по ЖЕЛЕЗКЕ (ЖД) идут, - они хоть и тож с оккупантом торговля, но здесь хотя б выгода обоюдная: и для оккупанта, и для неоккуп. Украины ... а вот с тех грузопотоков (контрабаса), кот. по автодорогам, а последние в основной их массе не перекрыты и после начала блокады ... шерсть стрижуть виключно приватні особи з обох боків ... ось, яка річ цікава вимальовується(
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Сергей Панасенко 5 марта, 16:39 С другой стороны, применение Нацгвардии и других силовых структур вызовет очаги сопротивления уже по всей Украине, от Ужгорода на западе до Харькова на востоке. Со временем это сопротивление может обрести форму вооруженной партизанской и подпольной борьбы с последующим формированием регулярных частей новой украинской повстанческой армии. Мне кажется, Украина может повторить путь, который в 1905 году повторила Россия после позорного поражения в японской войне. Второй путь — это недавний путь Сирии, где Сирийская свободная армия тоже начинала свою историю борьбы против режима Асада с первых мирных движений протеста гражданского населения. По какому сценарию пойдет Украина увидим в ближайшие месяцы. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.67
EUR 28.94