Андрій Садовий: "На Банковій ніхто не думає стратегічно"

Сергій Рахманін 17 березня, 23:03
садовой
Андрій Садовий
Василь Артюшенко, DT.UA

Читайте також

Що слабкішим стає президент, то активніше він використовує репресивний апарат. 

У паленище згасаючого рейтингу він кидає романтиків і циніків, бізнесменів і політиків, своїх і чужих. Процес набирає обертів. З останнього: команда "фас!" на активістів блокади, анонс переслідування Садового, поставлено завдання ГПУ придивитися до діяльності Гройсмана… У цьому списку янголів немає. Ба більше, хтось може визнати такі ініціативи очільника держави довгоочікуваними й виправданими. Можливо, й ми приєдналися б до тих, хто думає таким чином, якби не розуміли, що за кожною з команд "ату!" криється спроба отримати сатисфакцію за втрачену вигоду. Політичну чи комерційну. Порошенко зразка 2014-го, і навіть 2016 року, не був готовий до таких дій. Але на зміну великодушній хитрості прийшло зле безсилля. І, мабуть, із цим нам усім доведеться певний час жити. А комусь уже сьогодні — в цьому. Наприклад, меру Львова Андрію Садовому.

— Андрію Івановичу, представники "Самопомочі" були активними учасниками торговельної блокади, за що Банкова піддавала партію та її очільника критиці. Чи поменшає у вас і вашої політичної сили проблем після рішення РНБОУ?

— Я думаю, що їх стане більше, тому що ті люди, які при владі сьогодні, бояться визнавати свої помилки. Рішення, ухвалене РНБОУ, треба було приймати вже давно. Добре що спромоглися хоч зараз, хоча не впевнений, що воно буде беззастережно виконуватися.

— Президент у своїй промові на засіданні РНБО не шкодував різких слів на адресу політичної сили, яка, мовляв, потурала зовнішньому ворогу та провокувала владу на кров. "Хіба годиться в такий от спосіб відволікати увагу від провалів свого лідера, який <…> буквально засипав сміттям найкрасивіше європейське місто України?", — зауважив Петро Порошенко. Дуже прозорий натяк. Як ви зреагували на це звинувачення? 

— Блокада — ініціатива українських громадян, які зайняли принципову позицію. Серед цих громадян, безперечно, є й представники партії "Самопоміч". Нам останнім часом багато чого закидають. Ми спокійно це сприймаємо. Такі реалії нашого життя, на превеликий жаль.

— Ще одна цитата президента: "Дії наших блокадників влетять Україні в копієчку, це очевидно. У яку саме, покаже калькуляція. І ці рахунки ми виставимо не лише самопроголошеним "республіканцям", а й "Самопомочі", "Батьківщині" та іншим зачинщикам і промоутерам блокади". Що Петро Олексійович мав на увазі під рахунками, які маєте сплатити? 

— Йдеться, напевно, про гроші, які українські бариги заробляли на торгівлі з захарченками. Хтось, напевно, має компенсувати ці втрати. Треба спитати в президента про технологію, як він збирається ці кошти повертати. Але думаю, що він схвильований, бо за часи блокади вони багато втратили.

— Тобто, наприклад, "Самопоміч" отримає фінансовий рахунок, який має сплатити?

— Я думаю що так. До речі, хтось вже вніс у Верховну раду законопроект про зменшення коштів на фінансування партій. Може так? Жартую, звісно. Але мені прикро такі речі чути. Оскільки, якщо хтось і має такі мудрі ідеї, то не варто їх оприлюднювати. Бо це принижує керівництво нашої держави.

— Днями з'явилася заява генпрокурора Луценка, що вам можуть оголосити підозру й усунути з посади міського голови…

— Це правда. Обласна прокуратура працює в посиленому режимі. Робить усе можливе і неможливе, бо їм дуже важко щось пришити, особливо коли це шиється білими нитками. Поставлено задачу з високих кабінетів, тому вони найближчими днями висуватимуть підозру. І наступним кроком буде звернення до суду про моє відсторонення з посади.

— Яким, на вашу думку, буде рішення суду? 

— Прогнозованим. Суд у нас працює чітко по вертикалі.

— А якою буде реакція депутатського корпусу? 

— На них тиснули й тиснуть. Дев'ять місяців тому пробували за грубі гроші зібрати квазібільшість, щоб відправити Садового у відставку. Багато псевдогромадських організацій робили пікети. Люди, які це організовують мають затишні кабінети на вулиці Банковій, аналізують, моніторять це все. Така в них робота. Таке життя.

— Ви побоюєтеся можливого затримання чи арешту?

— Якщо ви пішли в українську політику, маєте розуміти, що це може відбутись у будь-який час. 

— Ваш прогноз: чи ухвалить суд рішення про ваше відсторонення з посади мера?

— Це потрібно питати в керманичів нашої держави: яке рішення вони приймуть, і коли. Бо кожного дня рішення коригуються. Попередньо вони мали оголошувати підозру після 21-го березня. Але щось помінялося, і мають зробити це до 21-го. Вони відпрацьовують якийсь медійно-сценарний план. Щоб воно красиво лягло.

— Ви збираєтеся добровільно залишати посаду мера, чи, може, залишати межі України?

— Йти з посади, тікати, лягати на лікарняний чи загортатись у ковдру не збираюся. Я працюю, виконую свої обов'язки.

— Як ви збираєтеся захищатись у цій ситуації?

— Буду наймати адвокатів, буду захищати свої права в суді. Я законослухняний громадянин. Навіть якщо до мене будуть застосовувати незаконні методи, я все одно буду поважати закон.

— Чи не доречно було б піти з посади керівника "Самопомочі", щоб не підставляти свою політичну силу під удар?

— Дехто каже, що мені слід було б піти у відставку з посади голови партії, дехто каже, що слід було б піти у відставку з посади міського голови Львова. А я дякую львів'янам, які обирають мене головою, і це для мене велика честь. І дякую однопартійцям, які мене підтримують і надають мені сили для подальшої роботи.

Маю сили. Працюю.

— Коли може відбутися ваше відсторонення з посади? І хто тоді керуватиме містом?

— За моїми даними це відбудеться найближчими днями. Виконувати обов'язки голови буде секретар Львівської міської ради — Анатолій Забарило, представник партії "Громадянська позиція".

— Ви очікуєте втрат у "Самопомочі", якщо у вас почнуться реальні проблеми?

— Це не перше й не останнє випробування для партії і для мене. Краще пізнаємо одне одного. Загартуємося. Це на краще для партії, пройдемо додаткове очищення. Я гордий за своїх колег, за їхню позицію. Хоча членів парламентської фракції постійно спокушають, на них постійно тиснуть. Натякають на можливість порушення кримінальних проваджень.

— Хто спокушає, тисне, натякає?

— Колеги по парламенту, скажімо так.

— З БПП, з "Народного фронту", звідки?

— З різних фракцій. Це така система. Ми — інородне тіло в сьогоднішньому політикумі, багатьом це не подобається. І всі б хотіли, щоб ми стали такими як усі та припинили своє існування. А я переконаний, що ми тільки будемо ставати сильнішими. Треба тримати свою позицію і йти вперед. Нам потрібно сьогодні вижити і дочекатися, що ця система розсиплеться.

— У вас відбулася розмова з президентом. Під час неї була можливість залагодити з Петром Порошенком свої проблеми?

— Як можна залагодити певні проблеми? Петро Олексійович прагне, щоб "Самопоміч" у Верхов ній Раді голосувала так, як йому це потрібно і вигідно. Він жалкував знову й знову, що я не погодився обіймати посаду прем'єра. Ми обмінялися думками. Маю схильність говорите те, що думаю, незалежно від того, хто переді мною. І так, щоб не мучила совість. Розмова тривала довго, близько двох годин. Домовилися ще зізвонитися.

— На ваш погляд, чого прагнув президент від цієї розмови?

— Важко сказати. Він хоче спілкуватися. Він завжди ображається, коли я в Києві і не телефоную йому. Я пояснюю, що не хочу відволікати його від нагальних справ. Ця зустріч була для мене несподіванкою.

Я зустрічався з міністром внутрішніх справа Аваковим. Він повідомив, що президент знає про цю зустріч і запитав, чи не погоджуся я, на запрошення президента, поїхати на чай до нього. Можливості президента знімати інформацію про будь-кого є дуже великими...

Спілкуючись з президентом, ми зокрема, ми багато дискутували щодо обміну полоненими. Моя позиція чітка: треба зробити все можливе і неможливе, щоб звільнити всіх наших хлопців. Треба віддати хоч і тисячу людей, але всі наші хлопці мають бути звільненими. А позиція "цього не віддамо, цей вартий, цей не вартий" — це неправильно. Можливо він дослухається, і це зробить. Дискутували про блокаду. Останнє рішення Ради національної безпеки почасти могло народитися під впливом нашої дискусії. Питання, чи будуть це рішення виконувати.

— Чи висував вам президент якісь пропозиції? Чи, можливо, тиснув?

— В українській політиці тиск — наявний чи прихований — завжди присутній. В українській політиці завжди щось на щось міняють. Але я ціную своє слово. Я не буду за спинами домовлятися, чи когось продавати — це не моє. Пану президенту ця позиція не зовсім подобається, тому він шукає підходи зліва, справа. Одна кримінальна справа, друга кримінальна справа. Розказує які мої колеги з "Самопомочі" нехороші, які вони всі проблемні. Немає, напевно, святих людей. Святі на небі. А ми такі, які ми є.

— Президент прагнув зміни позиції "Самопомочі" у Верховній Раді?

— Однозначно. Він завжди хоче, щоб робили так, як йому це подобається. А я його завжди переконую, що треба робити правильно, виходячи зі стратегічних інтересів. 

— Ви казали, що у президента є необмежені можливості для зняття інформації. Ви натякаєте на те, що ваші телефони прослуховують, а за вами стежать?

— Те, що аналізуються телефонні дзвінки — це однозначно. Він дуже поінформована людина. Наприклад, ми мали зустріч з Саакашвілі, Гриценком і Гацьком. Під час зустрічі в адміністрації я переконався, що він у деталях обізнаний про те, що обговорювалося. Він дуже чутливо реагує на меседжі та позиції людей, які є предметом його особливої уваги.

— "Українська правда" оприлюднила ксерокопії так званих темників, де зокрема йшлося про вас. Ви вірите, що це реальний документ, а не фейковий?

— Переконаний на 100% що це правдивий документ. По-перше, я маю довіру до інформації, яка оприлюднюється на "УП", по-друге я маю свої джерела.

— Хто був ініціатором зустрічі з міністром внутрішніх справ?

— Я йому телефонував у понеділок, і він запросив мене прийти, коли буду в Києві.

— Перед цим він жорстко звинувачував вас у організації блокади, яка, на його думку, шкодить державним інтересам. Ви порозумілися під час цієї розмови?

— Аваков сьогодні представляє потужну політичну силу, на якій нині тримається коаліція. Мені було дуже цікаво з ним спілкуватися. З цієї розмови багато що для себе зрозумів. Я зрозумів його занепокоєння. Ми відверто обмінялися думками. Стосовно його висловлювань на уряді, вважаю, що це були певні емоції. До того ж фрази могли бути вирвані з контексту, ми не знаємо повного змісту розмови.

— Але представники "Народного фронту" поставили питання про відсторонення від посади віце-спікера представника "Самопомочі" Оксани Сироїд…. 

— Наскільки я знаю, керівники всіх фракцій домовилися провести розслідування, щоб визначитися з цією неординарною ситуацією. Має бути визначено, хто саме дав команду запускати силовиків до парламентської зали. Бо це взагалі можна розглядати, як спробу державного заколоту. Це дуже неприємні речі, і ці речі повинні мати адекватне реагування. Так само, як і має бути адекватне реагування на те, що дали команду бити людей на редутах. До слова, днями Національну гвардію у Львові було піднято по бойовий тривозі, всі знаходились у казармі. Після рішення Радбезу, наскільки розумію, це рішення скасували.

— А як би ви пояснили зміну позиції президента щодо блокади? 

—Ухвалити рішення і ввести його в дію — це різні речі. У нас рішення приймаються, але не виконуються. Думаю, на його рішення вплинули результати опитування громадської думки про про блокаду і торгівлю з терористами. Він надзвичайно чутливий до подібного. Він дуже зважає на важливі іміджеві речі. Хоча це потрібно було б зробити давно, і не було б жодних проблем.

— У вас є сумнів щодо реалізації рішення Радбезу?

— Однозначно. Вони хочуть погасити пожежу, а не робити подальші стратегічні кроки.

— Що ви маєте на увазі? 

— Має бути ухвалено рішення про визнання цих територій окупованими. Це всім розв'яже руки — Міністерству закордонних справ, МВС, прикордонникам. Якби не було електричок з Криму з бойовиками — не було б і вбивства людей в Одесі. Якби не було електричок з Росії в Донецьк — не було б і захоплень адмінбудівель. Це не мої слова. Це слова прикордонників, які приходили на парламентський комітет, що розглядав власне законопроект про окуповані території.

— Ви поділяєте всі методи, дії блокадників? Їхня поведінка, на вашу думку, завжди була адекватною?

— Я не можу говорити про це, тому що я там не був, не брав безпосередньої участі, не знаю всіх обставин, і не відчував тих емоцій. Має діяти Конституція, яка передбачає мирні зібрання і передбачає права однієї та другої сторони. Деякі дії мене бентежать і дивують. Не можна виключати, що серед хлопців могли бути й заслані провокатори. І я думаю, що завдання, зокрема медіа, це ретельно дослідити. Коли б не ці блокувальники — не було б рішення РНБО. І Україна далі б заганялась у прірву

— Дехто вважає, що позачергові парламентські вибори певною мірою стабілізували б ситуацію. Чи поділяєте ви таку думку?

— Наскільки знаю, такий варіант серйозно розглядається в адміністрації президента. Існує план — восени провести дочасні парламентські та президентські вибори. Тому що президент втрачає довіру і боїться, що за рік йому буде дуже важко думати про наступний термін.

— Ви такий сценарій вважаєте реальним?

— Я розказую, які в них є плани. Наскільки це реально, навіть не думаю. У мене є чим займатися.

— Усе ж таки, на вашу думку, дострокові вибори змінили б внутрішньополітичну ситуацію на краще чи, навпаки, погрішили?

— Український політикум має усвідомити просту річ: коаліції реально немає. Депутати, політичні центри мають домовитися щодо нового закону про вибори на пропорційній основі і якісно провести легітимні вибори. Перед тим оновивши весь склад ЦВК.

Цей парламент не робочий. Депутатів силою зганяють для голосування. Але у нас парламентсько-президентська форма правління. І парламент повинен мати зовсім іншу вагу. Уряд має працювати з парламентом в унісон. Домовилися — прийняли рішення — втілили. А у нас кожне рішення це торги, кожне рішення — якісь підкилимні домовленості. Вся система державної влади — на інтригах. 

— Президент вніс законопроект, який передбачає покарання за наявність подвійного громадянства. Певна частина українців, зокрема, мешканці західних областей України, мають паспорти інших держав. На ваш погляд: наскільки корисним чи шкідливим є подібний крок глави держави?

— На моє переконання ми маємо дуже цінний ресурс — українців, які живуть у різних країнах світу. Було б дуже добре, якби вони мали українське громадянство. Ми б активніше їх залучали до співпраці. А цей законопроект розв'яже хіба що точкові проблеми. Хтось із бізнесменів, які йому не подобаються, має три-чотири паспорти, можливо, він хоче зробити їм капость. Але як це доводити, як вилучати? Це смішно, як на мене.

Наскільки знаю, практично всі, хто займається бізнесом на Закарпатті мають ще один паспорт. Думаю, відсотків 30—40% в тій області є громадянами не тільки України. Якщо ми їх позбавимо громадянства України, вийде що в деяких районах живуть тільки громадяни інших країн. І що тоді? Території будемо віддавати? Чи що? На Банковій ніхто не думає стратегічно.

— У вас немає паспорта іншої держави?

— Немає і ніколи не було.

— Чи можна вважати, що тертя між Порошенком і вами почалися тоді, коли він почав розглядати вас як опонента на наступних президентських виборах?

— Є така думка. Чи дійсно він так вважає? Не знаю. Він мені про це не говорив. Він пропонував мені все можливе й неможливе, хіба що свій кабінет не пропонував. Якщо він хоче, щоб я був його опонентом на виборах, то він це робить. Системно і планомірно. Але в мене таких намірів не було.

— Як би ви сьогодні охарактеризували свої стосунки з президентом? Він для вас хто?

— Я за нього голосував на виборах. І я для себе вважаю за потрібне говорити йому те, що я думаю. І я не полишаю сподівань на те, що він одумається і робитиме правильні та корисні речі для країни.

— Чи поділяєте ви думку, що історія зі сміттям поховала ваш президентський рейтинг? Ця проблема, на ваш погляд — провина міської влади, прикрий збіг обставин чи інтрига Банкової?

— Рейтинг, повірте, мене мало цікавить.

Проблема сміття є в кожному місті нашої держави. Якщо завтра припинить роботу хоч один з полігонів у Києві, то це буде катастрофа для жителів міста, тому що вони продукують на день 3 тис. тонн відходів, а сучасних заводів в Україні немає. Тому що це нерентабельно і невигідно. 1 тонна (сміття, — ред.) в Україні вартує 2,5 євро. У країнах ЄС — від 140 до 180 євро за тонну. Жоден інвестор кошти в Україну не вкладе. Ми пробували знайти інвестора і з того нічого не вийшло. Ми почали перемовини з Європейським банком, який дає кошти під 1% на 25 років. Над цим проектом ми зараз працюємо. Розраховуємо на допомогу французького уряду в розвязанні проблеми відходів у Львові. 

Те, що відбувся підпал — я в цьому переконаний на 100%. Треба було заблокувати сміттєзвалище. Прокуратура зробила подання закрити його. Іншого в нас немає. І всі полігони в Україні отримали команду не приймати сміття зі Львову. І ми в такій блокаді вже три місяці. У мене кожного дня є ця проблема. Якщо б по всій країні була рознарядка, то проблеми зняли б. А цього не було зроблено. Про це прекрасно знає прем'єр, міністри, президент. І всі вони збоку стоять і дивляться, як Садовий з цього буде виходити. 

Я думаю, певні люди в Києві довго аналізували що б такого у Львові можна було вчудити. Вчудили. 

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
80 коментарів
 • Volodymyr Kubicki 20 марта, 14:47 І знову ціла гора політики. Садовий все ще хоче бути президентом? Проблема сміття - це проблема загальноукраїнська - каже він. Очевидно він вважає, що робив правильно не займаючись пошуком ділянки під новий полігон для побутових відходів, перебуваючи на посаді мера Львова більше 10 років. Адже Грибовичі вже давно відпрацювали термін експлуатації і мали бути закриті. Зрозуміло, що зараз потрібно паралельно займатись і сміттєпереробним заводом і новим традиційним для нас полігоном, бо Львів завалений сміттям і його треба кудись вивозити негайно. Але пан Садовий у своїх інтерв'ю говорить лише про те, який поганий Президент Порошенко, напевно у цьому полягає його державницька позиція і любов до Львова та львів'ян. Та й не в одному смітті справа. Не здивуюсь, якщо за певний час пан Садовий почне звинувачувати Порошенка і Гройсмана, що у Львові катастрофічний стан громадського транспорту (трамвай на Сихів - ще не весь транспорт), що у Львові відбувається варварська забудова зелених зон і тд.
  aetes 20 марта, 16:24
  І знову ціла гора політики. Порошенко все ще хоче бути президентом? Що відповісти панові Kubicki, на форумі вже декілька разів було говорено, та доведеться повторювати. Кабмін має повноваження примусово викупити будь-яку ділянку під інфраструктурні проекти. Якщо місцеві протестують, кабміну підпорядкована поліція, і може відсунути їх убік. Ні Садовий, ні мерія Львова не мають таких повноважень. Все що він може -- просити. Він просив, попереджав, наполягав, усе марно. Коли прохання залишаються гласом волаючого в пустелі, то хто в цьому винен?
  zxcvb 20 марта, 18:38
  Пане, Kubicki. Можливо, не треба ототожнювати загальноукраїнські проблеми із суто львівськими? Так, пан Садовий, поганий господарник, а якби він озвучив погляди пана aetes, було б ще гірше (що не треба вирішувати міські проблеми у себе дома, бо це дорого, а треба відвезти сміття подалі, хоч на північний полюс, чи на лінію фронту у Костянтинівку, і там поскидати). Я "Самопоміч" не ідеалізую, їх деякі економічні ініціативи корупційні (щодо використання надр). Але, сучасна політситуація жахлива, тому що є розконцентрування патріотичного електорату. Наявні політсили у ВР погано сприяють захищенню нашої держави. Щодо збереження українського суверенітету і демократичних процедур (нам треба пробивати пропорційну систему, тут "Самопоміч" на 100% права), то з парламентських сил інші ще гірші ніж "Самопоміч". Ну, будемо сподіватися на електоральне диво, що раптово з'явиться нова патріотична адекватна політсила з достатнім рейтингом, щоб пробитися у ВР, а поки що треба обирати кращих з гірших.
  aetes 21 марта, 00:53
  І знову Садовий -- поганий господарник! Настільки поганий, що не може навіть організувати вивіз сміття. В Україні сотні міст, всі можуть, і тільки він не може. Вже навіть прем'єр-міністр особисто підключився допомогти йому, а він все одно не може. У Вас не ворухнулась думка, що щось тут не так? Щось зробив Президент таке, що майже всі повірили в явний абсурд.
  zxcvb 21 марта, 09:26
  "Щось зробив Президент таке, що майже всі повірили в явний абсурд". Спробуйте абстрагуватися від політики, від Садового, Порошенка і Гройсмана, і подумайте про екологію і здоровий глузд. Проблема утилізації сміття, зокрема через поширення одноразової тари для продуктів, стало актуальним для Заходу дуже давно, вже у 1980-х рр. збудували і продовжували будувати тисячі, десятки тисяч сміттєспалювальних заводів, я навіть не уявляю скільки зараз їх в США, хоч якщо б начхати на екологію, здавалося б стільки пустель навколо, тільки вивозь сміття і викидай, навіщо ті заводи, але люди все ж думають як загальмувати спаскудження того світу, який вони отримали від батьків і передати не гірший своїм дітям. До України ця проблема докотилася лише пізніше ніж до країн заходу, але її всеодно треба вирішувати. Сміттєспалювальні заводи забезпечують повне знищення 2/3 сміття і від цього нікуди не дітися, альтернатива - запаскуджувати українські родючі грунти і чудову природу додатковими сміттєзвалищами
  zxcvb 21 марта, 09:41
  Садовий розвозив сміття по Україні, але ж проблема цим не вирішується, в принципі, просто за рахунок львівського сміття заповнюються сміттєві полігони в інших областях, у них для свого сміття на перспективу залишається менше місця. Доведеться робити нові сміттєзвалища, якщо не утилізувати сміття іншим шляхом, як здогадуєтеся, там населення не дуже цьому раде. Кличко лише за червень 2016 р. спалив на київському сміттєспалювальному заводі 3 тисячі тонн львівського сміття, не знаю скільки тисяч його спалив загалом за рік, поки його не припинили приймати, але Київ і сам задихається від сміття і спалені за рік на цьому старому заводі 250 тисяч, це його межа. Так що Львову треба будувати сміттєспалювальний завод, давно треба було визначити місце для побудови, шукати інвесторів, спонсорів, закладати кошти у місцевому бюджеті, просити субвенцію з державного, тому що те, що зараз є, це не вирішення проблеми. Ваша філософія у цьому питанні жахлива. І, без політики, Садовий поганий господарник
  aetes 21 марта, 12:17
  Треба правильно розставляти пріоритети і розподіляти кошти. Для України сміттєзвалища -- далеко не сама актуальна проблема. В онколікарнях тисячі дітей вмирають через нестачу ліків. Пенсіонери, які все життя чесно працювали, зараз як собаки риються по смітниках у пошуках їжі. До того ж, кожну вільну копійку треба на армію спрямовувати. Менш актуальні проблеми можна відкласти на майбутнє. На території України достатньо вільних площ. Не можна у всьому брати приклад зі США і Європи. Те, що вони можуть дозволити собі, ми не можемо.
  aetes 21 марта, 12:19
  Про екологію я Вам відповів. Тепер Ви спробуйте абстрагуватись від екології й подумати про політику. Чому саме на Львів обрушився весь цей праведний гнів стосовно екології? Чому всім є куди вивозити, і тільки Львову нема куди? Відповідь очевидна: Порошенко мститься політичному супернику. Чи повинно велике місто страждати через те, що мер неугодний президентові? Президент веде гібридну війну проти власного народу, принаймні поки що проти його частини, найбільш патріотичної. Те, що чинить президент зі Львовом, -- злочин. Але подивимось навколо. Що повинна робити публіка, побачивши, що злочинець б'є людину? Беззастережно стати на бік людини. Не можна в цей час казати, що вона така-сяка, вона мені не подобається. Але публіка зловтішається. Дивлячись на це, мені соромно, що я українець. Ви сказали, що патріотичні сили розконцентровані. Так і є. Захищати своїх так і не навчились. Схоже на стадо баранів: одного ріжуть, а інші радіють, що не їх, а деякі ще й зловтішаються.
  zxcvb 21 марта, 12:38
  Я не заперечую, що Порошенко, Гройсман, Луценко (який заявляє зараз про кримінальну справу про сміттєзвалище) травлять Садового з політичних міркувань. Саме тому я пропонував абстрагуватися від політики. Знаєте, є таке бойове мистецтво - айкідо, де сила ворога спрямовується проти нього ж. У Садового є всі можливості очолити процес, який спрямований проти нього. Треба будувати завод, чудово, давайте побудуємо. Всеодно доведеться будувати суспільну увагу, до цієї проблеми Львова, Львову слід використати собі на користь, бо хто знає про аналогічні проблеми, якого-небудь умовного Залупинська. На цьому навіть можна нажити політичний капітал, а не протидіяти. Можна і контратакувати, наприклад, коли Гройсман заявляв, що він побудував у Вінниці сміттєвий завод, можна його було викрити, що він побудував сміттєпереробний завод, який утилізує лише 20% відходів, а решту всеодно треба ховати на сміттєзвалищах, в той час як він (Садовий) будує сміттєспалювальний. Про онкодітей не треба, схоже на
  zxcvb 21 марта, 12:42
  демагогію, як у радянському фільмі "Дежа вю", де метрдотель в одеському готелі, закликає до совісті американського кілера, який захотів розміститися у номері без сусідів у той час як "тысячи советских граждан находятся на улице" і не можуть потрапити у готель. Усі болісні суспільні проблеми повинні вирішуватися паралельно, спочатку хоч би на пілотних проектах, інакше вони ніколи не будуть вирішені.
  aetes 21 марта, 12:59
  Про айкідо Ви надто хитро закрутили. Політика повинна бути простою і зрозумілою широкій публіці. Є негідник, і є жертва, і треба прямо сказати: "припиніть знущатись з невинного міста", а не розводити якусь мамалигу стосовно "кудись щось спрямовувати, чи хороший господарник ще треба подивитись...". Не погоджуюсь також щодо вирішувати паралельно. Зараз, повторюсь, кожну вільну копійку треба на армію спрямовувати, а не на захист довкілля. Війна ще не закінчилась.
  zxcvb 21 марта, 13:56
  Я нічого не крутив. Армія, звісно, "священна корова", армія захищає незалежність України (нинішня армія, а не та відставна радянська, що користувалася і користується пільгами за рахунок українського народу). Але, якщо вірити Порошенку, на армію спрямовується більше 5% прибутків держави. Трамп вимагагає від європейських країн витрачати на оборону не менше 2%, інакше він їх "перестане захищати". Ми витрачаємось на армію, головне, щоб був контроль за витратами. Що стосується сміттєвої кризи, той спосіб реагування, який пропонуєте ви, і який мовчазно, без заяв, за фактом, обрав Садовий, "топить" його політичний рейтинг, і "топить" Самопоміч", який за даних обставин (подивіться зомбовізор), не компенсують полум'яні статті Сироїд та промови Соболєва. Ви сприяєте зниженню рейтингу "Самопомочі". Вірю, що ви цього не розумієте, інакше б, якби я вірив у конспірологічні теорії про змови, я подумав би, що ваша позиція - талановитий такий троллінг, щоб потопити партію, до якої ви себе зараховуєте.
  aetes 21 марта, 16:08
  "...той спосіб реагування, який... обрав Садовий, "топить" його політичний рейтинг" Здається, Ви вважаєте себе розумнішим за Садового. У нас страна совєтов. Щодо "ви цього не розумієте", то дійсно, навіть не задумався, що то за айкідо. Колись Яценюк сказав, що політика -- це таке заплутане хитросплетіння інтересів і залежностей, що розібратись в ньому може тільки професіонал. Що ж нам, пересічним виборцям, робити в такій ситуації? 1) не вважати себе розумнішими за інших 2) дотримуватись базових принципів доброчесності 3) враховувати обмеженість свого тезаурусу 4) виділяти головне і пропускати деталі повз вуха. Головним я вважаю: а) не популісти б) не рашисти в) не куплені олігархами г) не соціалісти. Все інше -- Ваші особисті примхи. Ви як перебірлива наречена, яка ніяк не знайде свій ідеал. Його й не треба шукати. Ми не зобов'язані давати обітницю вічної любові й вірності. Головне на місці, значить все ОК. А як щось піде не так, ніщо не заважає відштовхнути улюбленця й піти до іншого.
  zxcvb 21 марта, 17:14
  Ви переходите від конкретних питань до глобальних. Нехай, не заперечую. Слава Богу у нас не Орда, а яка, неяка, хвора Україна, з хворою демократією. Поки що ( сподіваюсь і у майбутньому) кожна людина може самостійно, без наглядача, робити свій політичний вибір. Люди різні в Україні, голосувати будуть по різному (Путлєр попрацює також, щоб "правильно" голосували), майбутнє розсудить. Ваші категоричні імперативи - дуже ефемерні 1) вважати себе хунвенбінами 2) дуже неконкретна вимога 3) тлумачте конкретно, що маєте на увазі 4) суб'єктивно, залежить від сприйняття - а-г. Як ви можете шукати однодумців, на якому базисі, неконкретні речі для демагогів, однодумців знаходять у ставленні до конкретних речей. Наскільки я розумію, до конкретної теми ми поставилися по різному, тому висока вірогідність, що по різному бачимо майбутнє України. Мабуть, ми втомили трохи один одного взаємним нерозумінням, на цьому пропоную тему закрити.
  aetes 21 марта, 17:59
  Мені здалось, непогане взаєморозуміння. Із задоволенням продовжив би, та мабуть дійсно треба припиняти базікання. Бо більш нікому місця на форумі не залишиться.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • aetes 20 марта, 10:49 Чесно кажучи, мені не здається, що Львову треба будувати сміттєпереробний завод. Надто дороге задоволення. Прийнятне для чистюлі-Європи, а в Україні є набагато гарячіші проблеми, й грошей катма. До того ж, з 25 областей ніхто не будує, всі возять на сміттєзвалища. Чому ж саме Львів повинен будувати? Тому, що тільки він вскочив у таку халепу? Потрапив у немилість до начальства. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • spragly 20 марта, 03:22 Порошенко робить велику помилку атакуючи Садового та Саакашвілі. Зрозуміло що наступні вибори і БПП, і Порошенко програють. Як і НФ. На поверхню випливе Батьківщина, Радикали, Оппоблок. А це зовсім не ті партії, які зможуть опиратися росії та корупції. Був би Порошенко далекогляднішим - вже зараз домовлявся б не з іванющенками, ахмєтовими та фірташами, а з Садовим, Саакашвілі та Гриценком. Бо за ними люди підуть. А люди переможуть будь які "гроші". Домовлявся хоча б так як Аваков з Білецьким. Але ні, царює Петро Олексійович... Йому сама Меркель руку потисла... Ну ну... Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • zxcvb 19 марта, 17:57 Порошенко і Гройсман дуже вже голосно критикують Садового за сміття, від чого виникає враження, що їх хвилює не лише проблема львівського сміття, що це в них особисте у ставленні до "Самопомочі". Так, коли Садовий в інтерв'ю заявляє, що сподівається, що проблему за нього вирішить французький уряд, виникає впевненість, що сам він її вирішити неспроможний. Для будівництва сміттєспалювального заводу треба йти на непопулярні рішення, які однозначно викличуть протести, там де його вирішать будувати (але будувати всеодно доведеться). Але cтосовно критики "Самопомочі" треба задаватися питанням, чи ті політики, які її критикують, є кращими чи гіршими для побудови демократичного суспільства в Укураїні, оздоровлення її правової системи і захисту українського суверенітету. На мій погляд критики є ще гіршими. Всеодно вибираємо кращих з гірших. Тому захищаю "Самопоміч". І блокада окупованих територій була і є необхідною. P.S. Запитав би Гройсмана, луганський патронний завод, який виготовляє патро
  zxcvb 19 марта, 18:03
  патрони, якими росіяни і місцеві їх помічники-бандити вбивають захисників України, йому теж перераховував податки в український бюджет? Адже це українське підприємство, яке працює на окупованій території, і воно навіть не належало Ахметову. А якщо платило, то йому треба було усіляко сприяти у роботі, як українському підприємству, що, можливо, сплачувало податки до "націоналізацій" плотницькими і захарченками, чи може для України краще було б залишити ворога без додаткових патронів, зупинивши його роботу радикальними в умовах війни заходами?
  aetes 19 марта, 18:21
  До Вас те ж питання, що й до house. Всі кажуть, що Самопоміч погана, а я не бачу, чому. Хтось мені скаже, нарешті, чим вона погана? Згадані нижче 3 критерії (не популісти, не рашисти, не куплені олігархами), -- Ви назвете ще хоч одну партію, яка їм відповідає? Свобода мені не подобається, бо соціалісти. Більш не бачу за кого голосувати. Звісно, якщо рейтинги Міхо чи Гриценко підростуть, то ще подумаю, але поки-що без варіантів.
  house 19 марта, 19:48
  "Всі кажуть, що Самопоміч погана">> вона не те що погана. вона = просто труп, завдяки мусоровозам садового, и СМЕРДИТЬ, завдяки йомуж. подруге, надо поділять БЛОКАДУ та САМОПОМІЧ, бо ПРОЧТІТЬ УСІ УВАЖНІШЕ СТАТЬЮ, сам садовой відміживався від БЛОКАДИ ! БЛОКАДА = це отдельная песня, панятна??!
  aetes 19 марта, 20:48
  Тобто пане house, причина, чому Самопоміч погана, одна -- "мусоровози садового". І це все? То в цьому не Садовий, а Порошенко винен. Я Вас питав, але Ви так і не сказали, як Садовий може вирішити цю проблему. Ніяк не може, бо Порошенко за допомогою поліції проводить спецоперацію по дискредитації Самопомочі. Навмисне перекрив канали вивозу. На цей гачок Ви й потрапили. А щодо "...відміживався від БЛОКАДИ", то я вважаю, що блокада потрібна. А хто там керував, штаб блокади, чи Самопоміч, це технологічні деталі, не важливо. Тут їм дорікнути нема чого. Їй-бо не бачу, чого Ви так вперлись. Всім же вже давно зрозуміло, що "львівське сміття" -- це спецоперація Порошенка, а не "безгосподарність Садового". І чого я так затявся Вас переконувати? Сам дивуюсь. Карочє, думайте, що хочте.
  talymon 19 марта, 20:22
  Вона погана вже тим, що пєті, вові, югіку, хаусу і єліткє і ахмєткє їже з німі кусать хоцца. Оцень хоцца. І ви зараз також станете проти Самопомочі, коли дізнаєтесь, що її "ком-пеєтіні оггани" пов'язують" з ізгоєм Коломойським. Вже стали?
  zxcvb 19 марта, 20:22
  Я безпартійний, і мої особисті інтереси не представляє жодна політична сила. Що стосується загальноукраїнської політики, то я начебто "Самопоміч" не лаяв, а скоріше рекламував. Якщо не з'явиться ніхто кращий, очевидно, буду голосувати за неї. А Ви, що хочете, щоб я на неї напав, як house? Це нелогічно. Те, що Садовий взяв на себе політичну відповідальність за блокаду, це працює позитивно і на його імідж, і на імідж "Самопомочі", тому що більшість українців виступає за блокаду, сміттєспалювальний завод, це гиріна його ногах у загальноукраїнському масштабі, які б'ють по його рейтингу. Ви заявляли, що раніше цієї проблеми не було, вона щойно з'явилася після підпалу сміттєзвалища (з чим я не зовсім згодний), і що Садовому потрібний принаймні 1 рік, щоб побудувати сміттєспалювальний завод. Особисто я готовий дати йому цей рік, хоч я скептичніший ніж Ви, і не вірю, що він за рік його побудує, але ж інші навряд чи повірять, все ж, якби він почав його будувати, на будівництві можна було б наві
  Роман Гнатенко 19 марта, 23:48
  Самопомочь не голосовала за такие важные для Украины законы: Бюджет 2017, изменения в Конституцию в части правосудия, закон о децентрализации и другие...без принятия этих законов Украина потеряла бы намного больше чем с ними. Так что можно сказать что Самопомочь ничем не отличается от Ляшка, Тимошенко и прочих оппоблоков...весь смысл ихней политики заключается в том что ЧЕМ ХУЖЕ БУДЕТ СИТУАЦИЯ В СТРАНЕ, ТЕМ БОЛЬШЕ ОНИ ПОЛУЧАТ ГОЛОСОВ. Больше читайте здесь: http://gazeta.zn.ua/internal/andrey-sadovoy-na-bankovoy-nikto-ne-dumaet-strategicheski-_.html
  aetes 20 марта, 10:52
  Як голосували -- діло туманне. Може, кращі варіанти пропонували. Треба б розібратись детальніше, але, як не прикро зізнаватись, лінь. До того ж, і без детального аналізу добре видно, що таке популізм (на прикладі Тимошенко, Ляшка, Капліна), і що Самопоміч в цю категорію явно не входить.
  talymon 20 марта, 20:24
  З тебе, ітізьку, при згадуванні тобою Тимошенко так і пре, так і тхне махровим ірраціоналізмом. Входить, що не для нашого коня паша, Поппер тобто.
  zxcvb 19 марта, 20:30
  навіть пропіаритись, відповідно фіксуючи хроніку будівництва у засобах масової інформації, на цьому полі можна було б навіть контаатакувати критиків, звинувачуючи їх, що вони здатні лише критикувати і заважати в той час як він займається реальною справою, не отримуючи ніякої допомоги (принаймні критики точно допомагати не будуть), так легше було б тримати проблему у фокусі суспільної уваги у позитивному для себе висвітленні і навіть залучити до справи якихось спонсорів, що дбають про свій імідж.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • house 19 марта, 12:36 учора, отмившись нарешті от тих САМОНЄМОЩНИХ соплєй, посидів я трохи у фейсбуці і усе з'ясував: ця пресловута львівська КУПА СМІТТЯ ще з часів союзу там у львіві ЗБИРАЄТЬСЯ, ВОНЯЄ, ЧАСОМ ГОРИТЬ і львівянами ніяк НЕ прибирається) мабуть львівянам подобається в ціей воні жити) усі мери львіва обіцяють цю проблему виришіть НО НІХТО! НІЧОГО! не робить. цей, мусорний терорист, так само. був мером при двух президентах, декількох урядах и прем"єрах, мав багато пропозіций по цієй мусорной проблемі, але НІЧОГО НЕ ЗРОБИВ, а зара коли жарений на цьому смітті пєтух в ж-пу клюнув усі йому стали винні ОКРІМ НЬОГО) хоча є декілько рішень, АЛЕ за них ТРЕБА ПЛАТИТИ і ДОМОВЛЯТИСЯ, на що цей мер нездатний. тож тоді, начебто, треба їти. з посади. цього воно тєж не хоче. зняти його не можна, но можна судити, ЗА ПРЕСТУПНУ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ, цілком заслужено, доречі, АЛЕ ось тут і почінаються ІГРИ яки ми і спостерігаємо. садомозо-терорист засипає усю країну своім сміттям, але "тронуть його нє могі" ну, і т.і.
  Олександр Ілащук 19 марта, 13:09
  Сплачують за кожен пост окремо, чи за загальну активність?
  house 19 марта, 13:14
  доречі, це яркий приклад службовця ОРДИНСЬКОГО типу, воно завалило якусь роботу, невспроможно нічого виправити, їому кажуть: ЇДИ ГЕТЬ! а воно отвічає: "Нє мєшайтє работать!")) та звідси гіркий висновок: не тільки україна = це НЕ европа, але і львів = це теж не европа! хоча й при певних багатьох ознаках європейскості. тож гасло: ДОСИТЬ КОРЧИТИ З СЕБЕ ЄВРОПУ! набуває усе більшої ваги і актуальності. принаймі для мене.
  Олександр Ілащук 19 марта, 16:12
  Швидш за все платять за кількістю постів, а відповідь на моє питання, таким не буде вважатись, тому і не відповідає..
  house 19 марта, 16:37
  шо ти мені тут закідаєшь, блазень? я тут, зараз, як ВИБОРЕЦЬ цей... "самонємощі" виступаю. і зара я, просто, в розпачі от цього... сміттевого г-на, розвезеного цім, львівским садомазо-мусоровозом ПО ВСІЙ УКРАЇНІ !! поняв?
  talymon 19 марта, 21:40
  Приєднатись до Польщі, наприклад. Там, писалось, чувак, який займається збором і утилізацією сміття, став найбільшим мільйонером. А весь персонал його фірми працює виключно у білих пальчатках.
  aetes 19 марта, 15:09
  "...хоча є декілько рішень" От давайте розглянемо. Викладайте. 1) 2) 3)
  house 19 марта, 16:58
  да? а накой это? кому это надо? мне за это НЕ платят, как считает клоун с коментов вверху, а тебя я уже записал в "отморозки", т.е на любое предложение ТЫ ВСЁ РАВНО ОТМОРОЗИШЬСЯ, типо так, aetes& "...и ВОЗИ ДАЛЬШЕ!" От тільки куди? "...сними ворота" Поліція підпорядкована Порошенку, а не Садовому." = полиция никогда не против угодить мєру, но формально подчиняется авакову, с которым сам сад. чай пьёт (см.статью) и МОГ БЫ решить нужные вопросы, ПРИ ЖЕЛАНИИ, но, видать, ему воно НЕ ПЕЧЕ, легче своё г-но по всей стране разбрасывать, ведь, открою тебе тайну: МНОГИЕ МАШИНЫ НЕ ДОЕЗЖАЮТ до полигонов и выбрасывают львовский мусор прямо посреди дороги, в кусты, время и бензин экономят. только за это надо было бы этого деятеля за ж. повесить. т.е ты морозишься сад. чаек попивает. а мне какой смысл тут время терять доказывая И ТАК ОЧЕВИДНЫЕ ВСЕМ ВЕЩИ..?? отже, гудбай, самонемощь!)
  Олександр Ілащук 19 марта, 20:19
  Та не соромся вже , нормально платять напевно. У друзів порошенка бабла багато. А де ще твої дописи можна побачити? Скажу по секрету, більш переконливо буде коментувати з власної сторінки в соціальних мережах, звісно з історією. Тоді, може бути, хтось тобі повірить..
  talymon 19 марта, 20:55
  Ха! Усі, хто свого часу дзьобали, скубли Тимошенко за газовий договір, та й зараз дістають, дивним чином виявлялися експертами з газу. Усі, хто дзьобають, скубуть зараз Садового за сміттєву кризу, виявляються дивним чином експертами зі складування і збереження міських промислово-побутових відходів, тобто сміття. Не виключаю, що це у більшості своїй одні й ті ж самі персони. І принцип у них один- завжди, не забуваючи про себе, бути біля і працювати на можновладців. Я називаю це принципом Порошенка, хоча можна було б називати і принципом Тараса Чорновола.
  aetes 19 марта, 17:49
  "...полиция никогда не против угодить мєру". В даному разі домовитись з поліцією не вийде, бо Порошенко й Аваков виконують спецоперацію. Надійно перекрили всі дірки й ретельно стежать, щоб "клієнт" не вислизнув. Спецоперація по дискредитації проходить успішно, це добре видно на Вашому прикладі: по-Вашому винен Садовий, тільки про те й розказуєте який він гад. Стосовно "...да? а накой это? ... мне за это НЕ платят", то чого ж Ви тут розводитесь? До того ж, обіцяні декілька рішень, Ви так і не виклали.
  aetes 19 марта, 18:09
  Я не є фанатом Самопомочі й Садового. Фактично, про них знаю тільки те, що вони 1) не популісти 2) не рашисти 3) не куплені олігархами. Як з'явиться ще партія з цими ознаками, із задоволенням ознайомлюсь і подумаю, за кого голосувати. Та звідки у Вас така ненависть до них? Може, Ви знаєте дещо таке, чого не знаю я? Але в Ваших коментах я не бачу реальних звинувачень, тільки обзивалки (соплей, воняє, самонємощь і т.п.).
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Андрій Богданчук 19 марта, 11:48 Порахував скільки(по най найскромнішому,тобто за їхніми в рази звищеними нормативами,ніби я продукую 1кг.відходів на день) я плачу за 1т. ТПВ, і вийшло 13.678євро. щоб відправити Садового у відставку. Багато псевдогромадських організацій робили пікети. Люди, які це організовують мають затишні кабінети - тобто Садовий вважає,що пікети(справді законні)це погано, а блокування доріг(що прямо заборонено законом) громадськістю,яку до речі хтось може назвати ПСЕВДО, це прийнятно. І жодного слова про нагальну проблему запровадження простого,законного механізму впливу громадян(а не купки людей які назвали себе громадськістю) на владу будь якого рівня. До речі,за час Революції Гідності, у польській Варшаві пройшов референдум з питанням про довіру пані меру, а в Румунії пройшов референдум з питанням про довіру пану президенту. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • k4romanolga 19 марта, 02:36 Стали перед очима кадри привітання Януковича з днем народження групою мерів, у тому числі Садовим. Як зросла самостійність, або то страх зменшився? Ось тут факти підібрані на тему https://www.facebook.com/mason.lemberg/posts/385440601842900 .
  aetes 19 марта, 10:30
  Фактики підібрані уміло. Не сказано тільки, що Яворівська райрада заборонила зкидати сміття на цьому "подарованому" полігоні, і Львів знову не має куди возити сміття.
  house 19 марта, 11:50
  нє, ну шо це, осьо, поробишь? га?) мабуть ПОРА вже тому садомазо-терорісту ЇТИ ГЕТЬ! бо ніхто не хоче мати з ним справу. бо ЗА ВСЕ В ЦІЕЙ ЖИЗНІ ТРЕБА ПЛАТИТЬ! і Яворівськой райрадє тєж, а садомазо-тероріст хоче робить усе чужими руками (гройсмана чі порошенка), безкоштовно (из держбюджета, тобто ЗА НАШИ З ВАМИ ГРОШИ:) и ОДРАЗУ. а взагалі цього сквалигу дійсно ДАВНО СУДИТИ ПОРА, за той самий садомазо-тероризм і за то, що своим отим... г-ном усю україну вже засипав.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Олєкса Моцкаль 18 марта, 23:06 Без зміни системи державного управління - нічого не буде на краще. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Валентина Голуб 18 марта, 21:50 Дорогі львів"яни! Усіляким чином підтримайте свого міського голову, від добра добро не шукають!!! У Луцьку півтора місяці не можуть визнати факт смерті нашого мера Миколи Романюка, за цей час у місці майже неконтрольована ситуація. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • house 18 марта, 19:15 aetes:"Всім є куди возити сміття, тільки Садовому нема куди." = вот это и есть САМОНЕМОЩЬ. aetes, не вгадав, доречі, я голусував на місцевих за Укроп и Самопомоч. тепер, наслухавшись цього. ваших ..ціх... соплей = не буду. напишу коротко и помужски. сегодня оч.много тут набазикав. устал. Хосспадииии..ии, ну шотам ТАКОГО трапилось? на смитнику? ПРОСТО = НЕСЧАСТНЫЙ СЛУЧАЙ. ну разберись, накажи кого надо и ВОЗИ ДАЛЬШЕ! закрыли цей, вози на другый, есть и пара МУЖСКИХ РЕШЕНИЙ = ВОЗИ НА ТОТЖЕ, забей болт напараша! сними ворота, да там, я уверен, и ворот никаких нет, и ВОЗИ! не можешь? подай в отставку. это если помужски. но не так же, типо, что мужик обоср-ся и вместо того, чтобы помыться и убрать за собой = РАЗВОЗИТ СВОЁ Г-НО ПО ВСЕЙ УКРАИНЕ!!!) этож капецб. ни в какие ворота не лезет. надо уходить в отставку, КАК В ЕВРОПЕ ДЕЛАЮТ, нормальные мэры, а эти... сопли и вопли =нидочого. НЕ поможет. самопомочи теж. усьо. ТРУППО. нажаль. хотя сэмэн и егор мне, як депутаты, дуже подобаються. ЖАЛЬ.
  talymon 18 марта, 19:30
  Що, хаусе, невже так одразу "помужски", у відставку?! І чаю не поп'єте?! :))
  aetes 18 марта, 21:13
  "...и ВОЗИ ДАЛЬШЕ!" От тільки куди? "...сними ворота" Поліція підпорядкована Порошенку, а не Садовому. Зняти ворота не вийде. "...подай в отставку. это если помужски". Так, ніби ж, навпаки: продовжувати нерівну важку боротьбу -- це й буде "помужски", а здатись -- якось не помужски. "...КАК В ЕВРОПЕ ДЕЛАЮТ, нормальные мэры" Коли місту перекрили кисень, "нормальний" мер іде, залишивши місто на сваволю негіднику? "...ваших ..ціх... соплей" Яких соплей? Самопоміч і блокувальники продемонстрували сталеву волю. Перемогли, переломивши весь держапарат. І зі сміттям вийдуть переможцями, коли до народу нарешті дійде, хто тут правий.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96