І не кум, і не сват, а так…

Валентина Самар 28 листопада 2014, 22:25
рада

Читайте також

 Переможці парламентських виборів і президент уже впродовж першого засідання нової Ради постаралися, щоб їхні змужнілі виборці тут-таки захотіли її переобрати.

Хоровим виконанням присяги нардепи зробили досить для того, аби поставити легітимність ВР України нового скликання і всі рішення, які буде прийнято надалі, під сумнів за вищим розрядом — порушили Конституцію. І тим самим позбавили себе права називатися проєвропейською більшістю. Бо якби стара-нова влада дотримувалася визначального принципу верховенства права, то "проблеми Звягільського" не було б. Як і виборів за змішаною системою взагалі — і в мажоритарному окрузі №45, зокрема, оскільки він був злитий Звягільському. А самі вибори на цьому окрузі перетворилися на фарс із порушенням закону та конституційних прав громадян-виборців. 

Округ не увійшов до списку ЦВК як такий, на якому вибори не проводитимуться через окупацію території, — адже Авдіївку визволили від терористів ще 29 липня. І коксохімічний завод (що входить до групи "Метінвест" Ахметова-Новінського) не тільки відновив роботу в серпні, а й нарощував потужності. Однак у середині жовтня керівництво заводу, як розповідали кореспондентові DT.UA працівники, повідомило на оперативці майстрам, а ті — робітникам, що виборів у місті не буде, і порадило охочим узяти в них участь їхати в Селідове або Красноармійськ. Двічі — оскільки спочатку треба було ще подати заяву на зміну місця голосування. Про це та про самі "вибори" і їх приголомшливий результат ЗМІ повідомляли чимало, але, гадається, в ГПУ мали знати, хто скасував вибори в Авдіївці. Тобто підстав і часу, щоб оскаржити порушення до реєстрації Юхима Звягільського обраним народним депутатом, було предосить. У тих, хто потім крутив носом і Конституцією, просторікуючи про цінності Революції Гідності та моральні страждання народу з огляду на свій обов'язок складати присягу вслід за Звягільським. Але навіть кваліфіковане застереження Віктора Мусіяки про загрозу втрати парламентом легітимності з усіма наслідками, які з цього випливають, опубліковане DT.UA напередодні, не вберегло нардепів від групового порушення закону за попередньою змовою. Чи пряме порушення прямої норми Конституції кваліфікується інакше?

За великим рахунком, ця Рада заслужила того, щоб її привів до присяги саме Юхим Звягільський. Він — на сьогодні — її уособлення. З усіма світлими й темними сторонами, живе свідчення правового гріхопадіння у перший же день на службі народу. Далі видно буде. Не сумніваюся, "дзеркал" додасться — президент теж старається. 

Петро Порошенко з трибуни парламенту оголосив новину, яка вже витала в кулуарах, просочуючись у ЗМІ: на посаді голови Національного антикорупційного бюро він бачить іноземця. 

"Я пропоную запросити на цю посаду людину з-поза меж України. У неї буде перевага — відсутність зв'язків в українській політичній еліті. Ніхто нікому не кум, не сват і не брат", — сказав президент, зазначивши, що це буде "рівновіддалений від усіх політичних сил технократ". 

І не тільки він — Порошенко має намір ініціювати зміну законодавства, яке забороняє не громадянам України обіймати вищі керівні держпосади, включно з урядовими.

"Моя ідея полягає в тому, щоб через зміни в законах надати право залучати на державну службу іноземців, включно з членством в уряді. Або розширити коло осіб, яким президент України може надавати українське громадянство. Причому у прискореному режимі", — озвучив президент свої найближчі плани перекроювання чинного законодавства. 

У принципі, ідея Петра Порошенка не нова, у світі практикована, і для нього цілком закономірна. По-перше, загальновідомо, що команди "технократів" у президента немає, у близькому оточенні здебільшого — бізнес-партнери. В 40-мільйонній країні, звісно ж, вони є, і в достатній кількості для формування цілого уряду технократів. Але Петро Олексійович, як теж відомо, досить, м'яко кажучи, недовірливий, а місцями — і вкрай підозрілий. І чужих не жалує, особливо якщо вони мають власну думку та принципову позицію. Це по-друге. А по-третє, ідея, можливо, навіть і не йому належить, а, припустімо, нашим американським друзям, які майже щодня публічно нагадують українській владі про реформи та боротьбу з корупцією. Як умову підтримки. У такому разі оголошення рекрутингу "не кума, не свата й не брата" мало продемонструвати готовність влади боротися з корупцією у своїх лавах, призначаючи на окремі смачні посади в Кабміні прозорих і професійних менеджерів. Ну, а якщо і в них нічого з нашими реформами не вийде — то тут уже вибачте…

За логікою (та й за законом частково) годилося б, набираючи технократів, оголосити конкурс
і відібрати найкращих із найкращих — як це було в Грузії, приміром, якій вдалося швидко провести реформи, подолати корупцію і майже повністю змінити покоління управлінського стану. До того ж творці цього дива були всі ці важкі місяці поруч — команда на чолі з Кахою Бендукідзе багато зробила для того, аби наші реформи якнайшвидше стартували.
На жаль…

Однак у день відкриття сесії ВР ЗМІ опублікували інсайдерську інформацію про те, що АП, виявляється, вже веде пошук кандидатів у члени уряду — без конкурсу і з допомогою рекрутингової компанії. Джерело Kyiv Post повідомило, що "адміністрація Порошенка звернулася з проханням підібрати кандидатури потенційних міністрів до міжнародної консультативної компанії WE Partners — місцевого партнера глобальної рекрутингової компанії Korn Ferrу". Тим часом, як пише Insaider після передсесійного засідання фракції БПП з посиланням на своє джерело, компаній залучили навіть дві, а серед претендентів — американці, грузини і литовці: "Ложкін сказав, що вони залучили дві всесвітньовідомі хантер-контори, які їм підшукували кандидатур. Там є ще українці, котрі в міжнародних корпораціях працювали". 

Називалися й прізвища (американку українського походження Наталю Яресько (інвесткомпанія Horizon Capital) WE Partners нібито рекомендує на посаду міністра фінансів, але директор компанії Тетяна Фурцева поки що відмовилася коментувати кандидатів). Однак заперечення факту такої роботи видання не наводить.

Отже, хто ж добирає нам членів уряду "по-новому"?

ЗМІ повідомляли, що WE Partners було створене компанією RosЕxpert. Не зовсім так, і уточнення істотне. 

Повна й коротка назва цієї компанії, як свідчить держреєстр, — ТОВ "Ворлд ексзек'ютів партнерз". Але цю назву вона носить усього кілька місяців — з червня 2014 р. З моменту заснування у 2008 р. ТОВ називалося "Мейн.Серч енд девелопмент", а з липня 2011 р. було перейменоване в "Росексперт". 

Точно так само називається й московська рекрутингова компанія, що працює з 1996 р. і представляє інтереси на ринках Росії, України та Казахстану вже згадуваної глобальної компанії Korn Ferrу. І в тому, що київський "Росексперт" (а віднедавна і "Ворлд ексзек'ютів партнерз") може вважатися "дочкою" московського, сайт російської компанії не залишає жодних сумнівів. 

"У 2012 р. Тетяна Фурцева приєдналася до команди RosЕxpert як партнер і директор RosЕxpert в Україні. 2014 р. Тетяна очолила WE Partners — новий бренд, консалтинговий альянс, створений з ініціативи RosЕxpert для розвитку свого бізнесу за кордоном. Як Старший партнер і директор Тетяна Фурцева відповідає за розвиток бізнесу та операційну діяльність WE Partners в Україні", — повідомляє сайт компанії.

"За документами", тобто за даними ЄДРПОУ, московський "Росексперт" у засновниках київської фірми не значиться — з 2008 р. (саме його називає початком своєї роботи в Україні "Росексперт") засновником незмінно є кіпрська компанія "Сieva consalting Limited (Лімасол), заведена, за даними реєстру Кіпру, на траст ASG PREMIER TRUSTEES LIMITED. Але це житейська справа, як кажуть. Для нас важливо інше. Виходить, що кандидатур на вищі державні посади, включно з членами уряду України, добирає російська компанія?! Або її київський офіс, якщо говорити відповідно до інформації, розміщеної на сайті московського ТОВ. 

До речі, жодним чином не ставлячи під сумнів професіоналізм WE Partners та її репутацію, зазначимо: офіційного сайту компанії, зареєстрованої в Україні, якій АП Порошенка довірила добирати кадри у Кабмін, знайти не вдалося. За адресою http://wepartners.com/ відкривається тільки одна сторінка з контактами WE Partners в Україні та Казахстані (реєстратор — nik.ru). Решта інформації — на російському сайті, до якого вона підв'язана, і це логічно: як випливає з того ж таки джерела, саме компанія RosЕxpert створила "консалтинговий альянс WE Partners (World Executive Partners), який об'єднує компанії, що працюють у галузі формування, оцінки та розвитку успішних управлінських команд у Росії і країнах колишнього СНД". 

На жаль, зв'язатися з керівництвом WE Partners за номерами телефонів, зазначеними в українському держреєстрі і на сайті "Росексперта", на час здачі матеріалу нам не вдалося. Тому низка запитань поки що залишається без відповідей. Проте ще раз підкреслимо: жодним чином не сумніваємося, що ця компанія надає якісні послуги з добору персоналу. Інакше б вона не була багатолітнім партнером Korn Ferrу і не отримувала б держзамовлення в Росії. За даними ділових порталів, замовником послуг "Росексперта", наприклад, є "РосНАНО". Однак нам ніде не траплялася інформація, що компанія або створений нею альянс надавали послуги з добору держслужбовців найвищого рангу, — тільки бізнес. У крайньому разі — державний, тобто ті ж таки держкомпанії. 

Але це, як ми розуміємо, дві великі різниці. А в період війни — взагалі за межами здорового глузду і безпеки. Чи "гібридний мир" Петра Порошенка передбачає, що добирати міністрів для країни, котра зазнає військової агресії, може тільки компанія, закорінена в столицю країни-окупанта? 

Окрема тема — іноземці на посадах в уряді, які передбачають допуск до держтаємниці і "бухгалтерії" країни. Країни, в якій іде війна і яка уражена корупцією та обплутана мережами спецслужб країни-агресора. Хоча, на жаль, нам відомі численні приклади, коли українці до п'ятого коліна виявлялися продажними зрадниками, а народжені за межами України, без паспорта її громадянина, — віддавали за її свободу та незалежність свої життя. 

І останнє. Так збіглося, що запрошення президентом кількох іноземців в уряд із готовністю швидко  змінити законодавство надійшло невдовзі після набрання чинності законом про ВЕЗ у Криму, який зробив нерезидентами десятки тисяч громадян України з окупованих територій. Тобто прирівняв їх до іноземців. Об'єднання країни, кажете?

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
32 коментаря
 • Pravo 4 декабря, 15:37
  saleonn.net Сегодня, 13:12 Бизнес Потрошенко пострадает больше всего от законов, принимаемых его же правительством.
  От ми повинні зараз думати про бізнеса олігархів. Звичайно, що бізнес олігархів - то раніш всенародне добро й воно було добро, тому о нас кормило . Та саме ситуація погана, бо нічого великі підприємства не платили, бо в офшорах . Треба, щоб прибутковий податок прогресивний ввели, що Яценбк обіцяв. Взагалі багато чого треба в економічній площині зараз робити. А ми вже будо переживали, що не перший Ахметов у списку ФОРБС та раділи за успіхи Пінчука, що обіцяв поділитися з українцями майном, однак - не склалося, бо хатку найдорожчу купив. Оце гордість наша- можуть таки, краще ніж королі живуть, а ми дасть бог, колись будемо...
  lesya 4 декабря, 21:27
  Именно про олигархат сегодня во многих журналах читала. Почти все пишут тоже, что и Вы - срочный запрет оффшоров, про СМИ, которые под олигархами и более того, что парламент подконтролен олигархам, что Яценюк ничего против олигархов делать не будет и т.д. и т.п.. Думаю, вот весы - на одних народ, который уже до ручки довели и хотят еще повышать цены, и на другой сидят олигаторы, которые объели весь народ и уже руки потирают, чтобы снова хватать. Что выберет Яценюк и к чему это приведет? Кстати писали, что 9 месяцев полного бездействия - это уже ответ. Я считаю, что условия МВФ надо срочно пересматривать, исходя из того, что не свобода для украинцев, если цены хотят поднять на европейский и выше уровень, а доходы - ну разве можно ,вообще, сравнивать, не доходы, а одни расходы, так не может быть, чтобы это сработало. Кстати, повторяется тоже, что Ющенко сделал, когда газ поднял сразу в 3 раза, а аргумент у него был тот же, это привело к кризису 2006-2009 годов. Мне как экономисту никто не докажет, что газ по 150 долл. выгодне, чем газ по 50 долл(при Ющенко было). Надо было использовать тогда эту ситуацию для подъема экономики, модернизации. Опять те же грабли. И даже Семен Семенченко(которые не экономист) сказал, что МВФ - это не догма. При таких условиях заявляю, что тогда не надо брать кредиты у МВФ - мы губим страну. Если Яценюк этого не понимает, значит ему рано еще быть премьерминистром. И надо показать МВФ(кредиты все равно ушли в никуда), что у нас НЕ СООТВЕТСТВИЕ ПО ВСЕМ ПАРАМЕТРАМ. Безработица и ПРАКТИЧЕСКОЕ ОТСУТСТВИЕ СОЦИАЛЬНЫХ СТАНДАРТОВ или минимумы, которые тоже не соответствуют уровню жизни. Субсидии брать НЕОТКУДА. Надо сначала стандарты относительно населения поднять, между прочим в Конституции Украины записано, что человек - основная ценность.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • saleonn.net 4 декабря, 13:12 Бизнес Потрошенко пострадает больше всего от законов, принимаемых его же правительством. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Алевтина Нещебная 3 декабря, 10:45 правительство собирается бороться с корупцией а как же бизнес порошенко ведь у призидента не должно быть никаких бизнесов а он всё покупает фабрики заводы ему значит можно он оказывается вне закона а по моему у нас закон один для всех и надо в первую очередь забрать весь бизнес у порошенко и тогда у нас не будет корупции. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Pravo 2 декабря, 21:03 Звичайно в мене є що сказати про міністрів-варягів, однак скажу, що давно їх на ці посади готували. То досить. Міністр економіки, от до нього питання ,-"А чи знає ,пан міністр, систему податків в Україні, а яка мінімальна ЗП, а який рівень цін, ну наприклад за ЖКГ у Києві, та інше." Скільки люде отримують у Києві менше 1500грн. ЗП, а 2000 грн.? а від 2000 до 3000 грн., а більше 100000грн.? От як він думає створювати робочі місця та вирівнювати соціальні стандарти? Жортко? Почне реформувати міністерство? То вже реформи будуть ? От такі для початку питання в мене. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Cartes 2 декабря, 00:26 ropanik 29 ноября, 07:38 Одни сомнения с непонятной целью. Зачем было избирать президента? ________________________ Ну, как "зачем"? Кто-то же должен был возглавить авторитарную (мафиозную) систему! ПОП очень подошел .. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Oleksandr Vasylyev 1 декабря, 21:09 А хто на цьому фото є українцем?
  Cartes 2 декабря, 00:30
  Отой 5-й, що стоїть справа, з обрізаною головою. Його звуть Volga.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • gad-fly 30 ноября, 21:45
  Иван Коктеблев Вчора, 12:59 Ситуация в стране и вокруг АХОВАЯ...А Порошенко Президент ошибочный. Это уже осознали и американцы активно играющие на площадке Украина геополитическую игру, которую активизировал Путин, поверивший, что он игрок мирового уровня и начавший менять мировые правила и границы.., а главное начавший размахивать ядерной дубиной. Россия имея около 2-х процентов населения планеты, распологает около 40 % природных ресурсов на кторые давно смотрят мировые хищники. Путин глупец повелся , чио он самый влиятельный человек, забрал Крым и угодил в капкан, в котором повел себя еще глупее угрожая всем и вся. В этой игре между Западом и Россией американцам нужны не клетократы в руководстве Украины, а вменяемые люди...Поэтому эти Порошенки, с психологией купца-барыги и Яценюки с внешностью Кролика , а аппетитом и пастью нильского Крокодила ненадолго , они не в трендеи вне контекста критической ситуации в которой оказалась наша страна.Нас ждут страшные потрясения и большие перемены...
  Яка ж потужна марксистсько-ленінська пропаганда у СРСР. І досі діє! Часи канонерських човнів закінчилися у 1914-му. Друга Світова війна поставила крапку ленінському імперіалізмові. Прийшов глобалізм. Коли прокинетеся, панове? Росія видобуває біля 200 тон золота щорічно. За останні 15 років приблизно 2500 тон. Майже все золото вона віддала безплатно! "Клятому" Заходу! Те ж саме стосується і нафти та газу! Частково - в обмін на гаджети для лаптєносців. Оскільки для виготовлення власних немає освіченої робочої сили, включно із вченими і інженерами. Путін у щорічному посланні правильно висловився щодо найцінніших у сучасному світі ресурсів. От тільки ціни їм немає, тому й не продукуються вони у Росії. А жалка жменька таких щосили тікає до "ворога", у країни НАТО. Читайте законопроект сенаторів Добриніна та Бірюкова! Зрозумієте, чому нас не дуже любить Обама і зовсім не люблять Олланд та Меркель. І дуже останні люблять Росію!
  Відповісти Цитувати
 • volga 30 ноября, 19:51 Уже стільки вилито негативу щодо Порошенка людьми з ДТ. Так було і про Кравчука, Ющенка, про інших діячів, в яких текла українська кров і проявлялась українська ментальність. Чому демократична преса говорить лише про негативне в українській владі та політиків? Скільки бруду було вилито на демократичну опозицію в попередній період? Чи не було й не має якогось позитиву, зважаючи на ті найскладні умови боротьби України за незалежність? Чи лише на негативі можна виховувати добро? Чому, наприкла, та демократична преса так яро знищувала того ж Ющенка? Чому вона вимагала від нього бути ідеальним в неідеальному світі? І останнє. А якщо поставити запитання, чи не є ДТ одним із рупорів інформаційної пропаганди Росії, зважаючи на минуле його засновників? А тепер відмивайтеся. Брудно, але показово
  Olga Yakubovska 2 декабря, 15:29
  Volga,"Зеркало недели" одно из немногих изданий дающих не только точную, но и аналитически обоснованную информацию. Где здесь "бруд" на который вы ссылаетесь? Наши "новые" борцы-демократы пока что мало чем отличаются от предыдущих "папередников".
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Антоний Опечаленный 30 ноября, 19:07 К Порошенко вопросов нет и быть не может… С ним давно все ясно… Вопросы есть к Лещенко, Мустафе и им подобным… Мы вас внедряли во вражеские тылы не для того, что бы вы молчали… Начинайте ожесточенные бунты внутри БПП…
  Cartes 2 декабря, 00:38
  Так это Вы их внедряли? Ну, наконец-то! Я давно подозревал, что эти братья внедренные. И только не знал кем .. Спасибо!
  Відповісти Цитувати
 • Flutter 30 ноября, 11:58 «…офіційного сайту компанії, зареєстрованої в Україні, якій АП Порошенка довірила добирати кадри у Кабмін, знайти не вдалося. … як випливає з того ж таки джерела, саме компанія RosЕxpert створила "консалтинговий альянс WE Partners (World Executive Partners), який об'єднує компанії, що працюють у галузі формування, оцінки та розвитку успішних управлінських команд у Росії і країнах колишнього СНД". … Однак нам ніде не траплялася інформація, що компанія або створений нею альянс надавали послуги з добору держслужбовців найвищого рангу, — тільки бізнес» - усе, що будь-яким чином пов’язане із Росією, в Україні має бути обов’язково ВИЯВЛЕНЕ!!! і занесене до переліку НЕБЕЗПЕЧНИХ!!!. Маємо ЗАНАДТО!!! підступного ВОРОГА!!! України. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.73
EUR 28.60