Мирний план для Донбасу — "Три основи": Легітимність — Безпека — Довіра

Сергій Тарута 10 лютого, 23:06
Тарута

Читайте також

Сьогодні я пропоную читачам DT.UA для обговорення розроблений мною і моєю командою план мирного врегулювання в Донбасі. Кровопролитні бої за Авдіївку вкотре переконали мене, що такий план зараз життєво потрібен. До плану додаю відповіді на найчастіші запитання, що виникали під час його обговорення з експертами. 

План мирного врегулювання в Донбасі "Три основи"

Два з половиною роки мирних переговорів стосовно Донбасу, що проводяться у двох форматах — Мінському й Нормандському, не тільки не допомогли владнати конфлікт, а й загострили три головні проблеми. 

Перша — відсутність легітимного партнера у переговорах. Самопроголошені лідери самопроголошених "народних республік" не визнані ні Україною, ні світовим співтовариством. Жителі окупованих територій не мають власних, законно обраних представників. Росія при цьому відмовляється вважати себе стороною конфлікту. 

Друга — не вдається забезпечити безпеку, без якої не може бути реалізований жоден мирний план. Ні на лінії розмежування, ні всередині тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. Щодня відбуваються перестрілки, що періодично перетікають у повноцінні бойові дії. На пунктах переходу процвітає корупція. Жителі України стурбовані потоком контрабандної зброї з окупованих областей. Міжнародний тиск на Росію поки що не дав бажаного результату — передачі Україні контролю над державним кордоном. 

Третя — втрачено довіру як з боку жителів тимчасово окупованих районів Донбасу до нинішньої української влади, так і з боку жителів решти України до жителів тимчасово окупованих територій. Діалог між цими групами населення перервався. Будь-які мирні ініціативи київської влади жителі окупованих територій сприймають негативно. Триває зубожіння населення на території цих районів, не припиняється потік біженців з окупованих територій як в Україну, так і Росію. Жителі окупованих районів нині позбавлені елементарних прав людини — на соціальне забезпечення, освіту, гідне медичне обслуговування. Діти не мають можливості вчитися в школі за українськими підручниками, а отже, не мають змоги бути вихованими як громадяни України. 

Учасники Мінського й Нормандського форматів зосереджені на суперечках про те, що має відбутися раніше — вибори, амністія, припинення вогню чи передача контролю над кордоном, залишаючи осторонь три вказані вище основи кризи переговорів. 

План мирного врегулювання "Три основи" пропонує зосередити зусилля саме на подоланні цих трьох криз. Починати треба з забезпечення легітимності — щоб з'явився партнер у переговорах, потім забезпечити безпеку — щоб мирний план мав шанс бути реалізованим, а відтак — поновити діалог, результатом якого буде відновлення довіри. 

1. Легітимність 

Ми пропонуємо розглядати як легітимних представників окупованих територій останню з законно обраних у цих районах владу — тих, кого населення обрало на виборах місцевих рад 2010 року. Саме ці вибори були останніми легітимними з погляду українського законодавства.

Представники місцевих рад окупованих районів Донецької і Луганської областей живуть нині на різних територіях і в різних статусах. Частина з них залишилася на окупованих територіях і навіть продовжує свою роботу. Частина виїхала в інші регіони України. Деякі депутати місцевих рад живуть зараз у Росії або інших країнах. Однак важливо пам'ятати, що саме цих людей жителі зазначених районів обрали 2010 року своїми законними представниками, тобто всі вони мають певний рівень авторитету і довіри. 

Для надання такому рішенню офіційного статусу влада України повинна подовжити строк повноважень таких депутатів місцевих рад, який закінчився 2015 року. У свою чергу згадані депутати місцевих рад Донецької і Луганської областей для поновлення своєї легітимності повинні скласти присягу на вірність Україні.

Українська держава звернеться з проханням до світового співтовариства визнати цих депутатів легітимними представниками жителів тимчасово окупованих районів Донбасу, а до Росії — із закликом натиснути на лідерів самопроголошених республік, які повинні визнати цих представників законними органами влади і передати їм управління цими територіями. 

2. Безпека 

Досвід трьох років конфлікту довів: без третьої сили на лінії розмежування сторін неможливо досягти стійкого й тривалого припинення воєнних дій. Пропонується скористатися наявним міжнародним механізмом — ввести в зону розділення сторін миротворчий контингент ООН — "блакитні каски". 

ООН має багатий (і часто успішний) досвід дій у таких ситуаціях. Таку практику ООН застосовувала і застосовує у багатьох зонах конфліктів. Наприклад, миротворчі сили ООН розділяють сторони між Кіпром і Північним Кіпром, між Ізраїлем і Сирією, між Сербією і Косово, Суданом і Південним Суданом, між сторонами конфлікту у Південному Лівані. 

Мені можуть заперечити, що введення миротворчих сил ООН можливе лише за згоди Ради безпеки ООН, і Росія скористається своїм правом вето як її постійний член. Але після приходу нової адміністрації Трампа і загострення ситуації в Авдіївці питання забезпечення безпеки в Донбасі набувають нового значення. З огляду на головування України в Раді безпеки ООН у лютому, нині в нас є унікальна можливість поставити питання про миротворчі сили ООН на розгляд у Раді Безпеки. Якщо ж хтось заблокує таке рішення або проголосує проти, то візьме на себе однозначну відповідальність за провал урегулювання в Донбасі. 

Друге завдання — забезпечити безпеку і порядок на пропускних пунктах між тимчасово окупованими районами Донбасу та основною територією України. Цю місію, за згодою сторін, можуть узяти на себе озброєні поліцейські сили ОБСЄ. 

Забезпечення безпеки на окупованих територіях буде реалізовано у два етапи. На першому етапі на ці території вводяться поліцейські сили ОБСЄ. Але в міру набуття місцевими радами легітимності можна передати частину функцій спеціально створеним підрозділам місцевої поліції, які оснащуються і діють згідно з мандатом законної влади України. 

3. Довіра 

Влада України не тільки визнає легітимність обраних 2010 року депутатів місцевих рад Донецької і Луганської областей, а й передає їм повноваження та інструменти для забезпечення реінтеграції жителів тимчасово окупованих районів Донбасу в єдиний правовий, економічний і гуманітарний простір України. 

Для цього в розпорядження місцевих рад передаються бюджети на освіту, медицину та пенсійне забезпечення. 

Важливо зазначити, що обрані 2010 року місцеві ради представляють не тільки тих, хто нині проживає на окупованих територіях, а й біженців, тих, хто покинув ці території після окупації. Одним із завдань відновлених місцевих рад стає реінтеграція біженців, включаючи відновлення ними прав на втрачену власність в окупованих районах. 

Зазначені заходи дозволять запустити процес відновлення довіри й поновлення діалогу як між жителями тимчасово окупованих районів Донбасу і решти України, так і між представниками влади розділених сьогодні територій. 

Здійснення плану "Три основи" за сценарієм Легітимність — Безпека — Довіра пропонується здійснити в три кроки. 

Крок 1. Обмежити права президента України на проведення переговорів з питань мирного врегулювання в Донбасі. З цією метою відновити чільну роль парламенту у відповідному переговірному процесі. Як показує досвід імплементації Мінських угод, без участі парламенту України неможливо досягти позитивних результатів у мирному переговірному процесі. Верховна Рада повинна ініціювати створення державної делегації високого рівня за участі народних депутатів і представників виконавчої влади, яка на основі схваленого парламентом мандата вестиме переговори для встановлення стійкого миру в Донбасі й повернення тимчасово окупованих районів у правове поле України. 

Крок 2. Ухвалити спеціальний закон, що визначає повноваження та обов'язки депутатів обласних і місцевих рад, обраних на виборах 2010 року на нині окупованих територіях Донецької і Луганської областей. 

Крок 3. Після ухвалення у парламенті України плану "Три основи" передати його на розгляд до Ради безпеки ООН і підписантам Будапештського меморандуму з метою повномасштабного залучення відповідних міжнародних інституцій і ключових держав до його належної імплементації. 

Ми закликаємо депутатів Верховної Ради від усіх фракцій узяти на себе відповідальність за національну єдність і територіальну цілісність України і приєднатися до реалізації плану "Три основи". 

Сьогодні будь-яка пропозиція щодо мирного врегулювання в Донбасі викликає в нашій країні бурхливі дебати. Упереджуючи їх, ми підготували відповіді на деякі гострі запитання до нашого плану. 

Запитання і відповіді до плану "Три основи"

1. Якщо Росія не вважає і не визнає себе стороною конфлікту, і ми на цьому не наполягатимемо, то фактично ми визнаємо і згодом легітимуємо конфлікт як внутрішній?

Ми не можемо змусити Росію вважати себе стороною конфлікту. У нас немає для цього жодного інструмента. Це небезпечна ілюзія. Але світове співтовариство, яке такі інструменти має, може вплинути на Росію і переконати її стати як стороною у виконанні цього плану, так і його гарантом. Саме тому до плану включено Крок 3 — Росію буде залучено до виконання плану і як постійного члена Ради безпеки ООН, і як підписанта Будапештського меморандуму. 

2. Чи варто було об'єднувати в одному пункті переселенців і жителів тимчасово окупованих районів?

Це наша принципова позиція. І це помилка нинішньої влади — вона забула, що значна частина жителів Донбасу, тих, хто хоче жити в Донбасі, нині стали біженцями. І зокрема ці люди, що не зі своєї вини стали біженцями, 2010 року обирали останню легітимну владу в Донбасі. 

3. Як планується погоджувати з "владою ДНР/ЛНР" пункт про надання повноправної влади депутатам 2010 року?

У плані прямо зазначено, що це можливо тільки під тиском Росії. А тиск з боку Росії можна забезпечити тільки впливом на Росію з боку світового співтовариства, зокрема економічними санкціями за невиконання цього пункту. 

4. Поліція ОБСЄ не вирішує питання корупції на пунктах пропусків. Як бути із цим?

Сьогодні там немає поліції ОБСЄ. Сьогодні це тільки спостерігачі. Ми ж пропонуємо наділити ОБСЄ саме поліцейськими функціями. Ввести туди саме збройний контингент ОБСЄ, який матиме повне право застосовувати силу на свій розсуд. 

5. Не чи спричинить передача бюджетів місцевим радам іще більшу корупцію? Як планується здійснювати контроль над цими коштами? Як перевірити, чи не спонсоруватимуть на ці гроші бойовиків?

Це те, що відбувається зараз. Ми ведемо з окупованими територіями торгівлю, закуповуємо там вугілля й іншу продукцію. Ці гроші ми відправляємо в "ДНР" і "ЛНР" і ніяк не контролюємо. Вони можуть використовуватися для фінансування бойовиків. Ми хочемо змінити цю ситуацію. Кошти від торгівлі з тимчасово окупованими районами направлятимуться визнаним Україною представникам Донбасу, які діятимуть за українськими законами. 

6. Як і з яких коштів здійснюватиметься заявлена програма повернення втраченого житла? 

Для цього не потрібно жодних коштів. Будь-які угоди з відчуження житла на окупованих територіях — з погляду українського законодавства є незаконними. І його повертатимуть законним власникам, тим, хто володів житлом на момент початку окупації. Таку практику успішно було застосовано, наприклад, у країнах Балтії. Там житло повернули власникам через 50 років після введення радянських військ, і проблему вдалося вирішити. У нас же, на щастя, минуло не так багато часу. 

7. Чи потрібна реінтеграція переселенців? Чи немає побоювань, що на цьому ґрунті виникне новий соціальний конфлікт, адже жителі окупованих районів переважно вважають переселенців зрадниками?

Треба діяти послідовно. Спочатку — діалог. Як результат діалогу — відновлення довіри. І тільки потім реінтеграція. І, звичайно ж, тільки тих, хто сам хоче повернутися у свої будинки. Таких людей багато. 

8. Кого саме з ВР планується вповноважити проводити переговори замість президента?

Буде коректно дати вирішувати це самій Верховній Раді. А не поводитися як президент, який призначає вести переговори випадкових людей, за відомими лише йому одному критеріями. 

9. Де і як у цій ситуації будуть українські військові, які зараз дислокуються на лінії фронту й у прифронтових зонах?

Спочатку вони залишаться на своїх місцях. Тільки з протиборчою стороною їх розділятиме військовий контингент ООН — "блакитні каски". А в міру реалізації плану Донбас реінтегруватиметься в Україну, і, звичайно ж, наші війська розташовуватимуться по всій території України — у тому числі на нині окупованих територіях. 

10. Які будуть умови подовження строку дії депутатських мандатів для представників влади 2010?

Умова одна — всі вони повинні скласти присягу на вірність українському народу. 

Так вони стануть не тільки легітимними представниками народу Донбасу, а й підтвердять свою відданість принципам державної незалежності і територіальної цілісності України. 

Теги:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
56 коментарів
 • spragly 16 февраля, 08:36
  talymon Вчера, 09:16 «Шановні гої! Давно вже існує рецепт від Генрі Форда щодо припинення воєн у світі, у тому числі і на Донбасі: якщо хочете зупинити війни, посадіть п'ятьох найбагатших євреїв. До цього можна хіба що додати, що ніколи не віддавайте їм в управління своє майно... Але не слухаєтесь мудрих порад, холопи. Що ж, тоді продовжуйте будувати свої плани і... воювати, воювати, воювати....»
  Щось у вас все не загоюється та не загоюється, талімоне. Валєр'янку пробували?
  talymon 17 февраля, 10:47
  Не загоюється українцям в Україні через таких хілерів як ви і іже з вами. Часом навіть просторікуватий Паніковські видається Гіппократом і Авіценною в одному флаконі (можливо, саме через те і багатослівний:)) порівняно з вами.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Panikovski 15 февраля, 15:12 Заглянул сегодня на "Обозреватель", где, среди проч., регулярно размещают материалы о Крыме, и в частности автора под погонялом "Крымский бандеровец". - Чел, скорей всего, проходит по ведомству "минстеця", в чьи обязы входит обзор аккаунтов в ФБ, твиттере и т.п. ресурсах крымчан, где им отбираются материалы, на основе которых и проводится основной месседж его публикаций: "с приходом раши настала полная .опа, плохо абсолютно все: состояние дел со свободой слова, политпреследованиями, медициной, коммуналкой, электроснабжением, кадровым составом органов власти и т.п., и дальше будет только хуже." Многому из описанного вполне верю ... НО, как всякий сколько-нибудь рефлексирующий читатель, пытаюсь сопоставлять, анализировать и т.д. И так, читаю: "постановление Правительства Севастополя №1295-ПП о тарифах на отопление малоэтажных домов!!!! У меня плата за декабрь — 942,96 руб, за январь — 1852,95 ру
  Panikovski 15 февраля, 15:14
  (скрин)." https://www.obozrevatel.com/blogs/78021-novosti-kryimnasha--predatel-ploho-konchit-pri-lyubom-rasklade.htm Беру свежую платежку за отопление по своей отнюдь не севастопольской квартире (Не малогабаритка, но и далеко не стадион) - смотрю: 2290 гривасов за январь, перевожу в рубли по курсу получаю шото в раене 5150 р., делю 5150 на 1852 - опаньки, да у меня почти в 2,8 раза больше!!! Корректируем полученную цифру на суммы зарплат и пособий в РФии, которые (включ. Крым) от 2-х до 4-5 раз выше, чем у нас ... и чешу репу. Ну ладно, допустим, что энергоносители особая тема, - ну там, типа, "агрессор" чмарит по всякому ценами на них запредельными (хотя, с друг. стор., не хуже агрессора чмарят и "родное" правительство с НКРЕ, поднявшие цены на газ отечественной добычи для населения и производные от них много выше, чем упомянутый зловреднейший агрессор) и надо потерпеть ради противодействия его коварного ахрессора наездам. Ок - ради противостояния агрессии
  Panikovski 15 февраля, 15:17
  какое-то время потерплю. Зато наверное с медициной у нас, не в пример "предателям", ситуация много лучше. - Но тут опять, как назло попадается мне на глаза уже вот эта малява: http://blogs.pravda.com.ua/authors/bogomolec/58a1eef332b6a/ ... ой, шото дисананс какой-та кохнитивный! Не, ну мож, опять-таки, - все это голимая бытовуха "нельзя так упаднически, товарисч, - все бы вам согреться, да полечиться на шару - стыдно должно быть, ексель-моксель, хде патриотизьм-то ваш?!, Родина, так сказать, в опасности, а вы развели здесь - зато свобода слова у нас прет из всех щелей". И тут опять я как-то призадумался, свобода слова, грите, - а как с ентой свободой слова согласуются закат под асфальт налоговой и миграционной службой, на основе надуманных поводов, канала С.Шустера, отжим АП 112-го, засилье порохоботов на большинстве скоко-нить значимых инфоресурсах и масса др. аналогичных "казусов" в инфо сфере? Стоп, ну хоть шото хорошее, в пику пупкинской РФ, у нас же есть все-
  Panikovski 15 февраля, 15:23
  все-таки!?!?!? - ну не может же так быть, чтоб потеряли % 15 территории, треть ВВП, угробили кучу народу, превратили несколько миллионов пересичных в вынужденных переселенцев и далее по списку и никакого позитиву?! Слушайте, ну мож хоть управленцы у нас уровня европейського: ну пример там, или през.? власть судебная не така, как в Кирове российском, шо навальному лапти казенные сплела из ничего, прокурор за закон горой ... Хотя с презом как-то тож не сложилось запутался он, почище калеги сваво расейского, в каких-та "трастах слепых", дружки всяки шулероватые его обступили: ротенберги, тьфу ты, - кононенки, онищенки, плошкины, - сказать хотел) ... и назначенцы у него, если не хелетей и шокин, то кака-нить хонтарева, прости Хосподя, - на этом фоне глава ЦБ Набиуллина из РФии, прям как Василиса Прекрасная и Премудрая смотрится ... та и пример, туды его в качель. "покажу, грит, вам как державою керувать!", а образования то у него, простите, - кукиш - 10 классов в реале,
  Panikovski 15 февраля, 15:25
  а потом все какие-то "МАУПы", да прочи академии левые, дипломы которых 500 гр. за десяток в переходе метро без проблем) Та и показатели его керування, как бы это помягче ... то поймают на попытке что-нить скомуниздить, то ФОПов за Можай загонит своей аферой "3200", да ЕСВ непомерными, то нормы на получение субсидий пересчитает, а то "зажрались совсем субсидианты - хотят, шоб олигархам от монополий противоестественных за них государство башляло, - нех тут!, - сами лохи платить будете!", то еще отмочит што нить в том же роде ... не, ну суды же у нас вродя реформируются в полный рост! - но и здесь подпортил, зараза, ставленник презовский храновский, у которого почти все судьи на подтанцовке ... та и прокурору, в т.ч. последнему, токо б бла-бла ни о чем ... да терки с коломойшей ... но там уже базар поконкретней - в смысле "ты мне, я тебе"( И опять я себе внушаю: "ты чо гад, Родину не любишь?!", нету сил, а терпи! ... без борьбы и труда, как известно ...
  Panikovski 16 февраля, 08:41
  в дополнение моей оценки работы прокурорского сектора "правоохранительной" системы Украины настоятельно рекомендую к ознакомлению блог В. Шабунина, где он подробно анализирует результаты деятельности ГП и в целом прокуратуры в бытность его руководителем "тегминатора"=шокин(ярема etc)-4 http://blogs.pravda.com.ua/authors/shabunin/58a2eac4814d3/ , + как всегда, на мой взгляд, заслуживает внимания новая публикация (там же на УП) С. Дацюка: http://blogs.pravda.com.ua/authors/datsuk/58a2cf768f868/ , где им дано четкое определение природы и основных интенций режима новоявленного порохохряка(
  Panikovski 15 февраля, 15:27
  И тут, как назло читаю: "Цены на газ для украинцев могут вырасти на 40% - менеджер "Нафтогаза": http://www.epravda.com.ua/rus/news/2017/02/15/620922/ - ребяты, вы ваще головушкой поехали?! та ентот хаз скоро по праздникам токо народец включать будет!!! ... не успел оклематься, а тут, херак, еще одна плюха прилетела: "С 1 марта в очередной раз вырастут тарифы на электроэнергию для населения" http://fakty.ua/230477-s-1-marta-v-ocherednoj-raz-vyrastut-tarify-na-elektroenergiyu-dlya-naseleniya - то исть роттердамского грабежу средь бела дня (эт када цены на лектричество, как в Роттердаме, - при том, что его себестоимость в разы ниже, т.к. зряплата в энергетике - украинская, уголек - донецкий, а не голландский и т.п., а доходы пересичных, как в нигерии) ахметке с его подельниками, чит. шоколадным и гроссбухманом, уже маловато будет ... надо бы удвоить ... и тут шото с моим патриотизьмом начали відбуватися, якісь суттєві метаморфозы ... вот интересно, - токо у меня так?
  Republic 15 февраля, 17:37
  «…и тут шото с моим патриотизьмом начали відбуватися, якісь суттєві метаморфозы ... вот интересно, - токо у меня так?» - не тільки у Вас: дякую за вдалу веселу ОРИГІНАЛЬНІСТЬ, до якої раніше даремно ставився прискіпливо.
  talymon 15 февраля, 18:22
  Шановний гою! Ви заглянули на "Обозреватель", власник якого не гой Бродський заглядає в АП до (не) гоя Порошенка, а Порошенко разом з чорт знає з ким заглядає до гоя Ахметова (http://censor.net.ua/forum/899002/poroshenko_i_ahmetov_obedali_v_strannoyi_kompanii.) Виходить якась веселенька казочка про Ріпку. І що ж вони разом за Ріпку таку тягнуть і тягнуть, тягнуть і тягнуть, тягнуть і тягнуть?...
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • talymon 15 февраля, 09:16 Шановні гої! Давно вже існує рецепт від Генрі Форда щодо припинення воєн у світі, у тому числі і на Донбасі: якщо хочете зупинити війни, посадіть п'ятьох найбагатших євреїв. До цього можна хіба що додати, що ніколи не віддавайте їм в управління своє майно... Але не слухаєтесь мудрих порад, холопи. Що ж, тоді продовжуйте будувати свої плани і... воювати, воювати, воювати....
  Panikovski 15 февраля, 16:47
  Тут еще один немаловажный нюансик есть, Талимоша. - У тех, кого ты предлагаешь посадить договариваться не должно быть непосредственного шкурного интереса в тех темах, которые им предлагается обсудить. - Иначе, как бы не сталось так, что договориться то они договорятся, но бенефициарами этих соглашений окажутся преимущественно сами переговорщики, тогда как остальные получат в итоге в основном головняки. Тарута вызывает у меня куда меньшую антипатию, чем ряд других членов клуба украинских олигархов, но в теме Донбасса (и это всегда надо помнить, оценивая его предложения) он в немалой степени ангажирован наличием у него там серьезных бизнес-интересов, обеспечение которых может дорого обойтись укробществу.
  talymon 15 февраля, 18:29
  Шановний гою! Генрі Форд мав на увазі посадити їх не домовлятися, а посадити їх до буцегарні. Для мене стало повною несподіванкою ваше трактування думки великого Генрі Форда. Я навіть починаю сумніватися, чи гой ви насправді.
  Panikovski 16 февраля, 00:54
  я уважаю предпринимательский талант Г. Форда, talymon, но никогда не уделял особого внимания изучению его взглядов и жизненной философии. Отсюда и такая, как выяснилось, неверная трактовка ваших слов. А если по сути, - то было б все так просто ... И потом, евреи, по моим наблюдениям, выстраивают не менее (а то и более) успешные бизнеса далеко не только на войне ... С другой стороны, мне ничего не известно, например, о еврейском происхождении путина, а его роль в том что сейчас происходит трудно переоценить.
  talymon 16 февраля, 08:53
  І Наполеон, наскільки відомо, євреєм не був. А ось Ротшильд, що наживався на його ратних подвигах, євреєм таки був.... А Рунет свого часу багато пліткував, що і Путін і Медвєдєв євреї. Не вірю, що ви того не читали...
  Panikovski 16 февраля, 10:35
  между СОЗДАВАТЬ и ИСПОЛЬЗОВАТЬ ситуации, согласитесь, имеется существенная разница ... и используют их (и создают), как показывает опыт совсем не только евреи ... правда последние, и зд. я не стану сильно возражать, как правило, достигают при этом (как впрочем, и в др. случаях и областях деятельности) наиб. заметных результатов. С чем это связано - отдельная тема. На какие-то из указ.вопросов пытался в свое время ответить Солженицын в его "200 лет". Начинал когда-то читать, но потом что-то отвлекло ... видимо, есть смысл вернуться. Из того, что успел, как по мне, - дост. добросовестная попытка разобраться в затронутой им там теме, что, к слову, весьма не просто. - Слишком легко свалиться в (анти)семитизм. Нащет еврейства путина-медведева, - если во 2-м случае еше есть какие-то сомнения, то в 1-м, думаю, - полный бред. Здесь уж рукой подать до подхода к евр.вопросу представленному в известной пестне "... Ванька-сторож у дверей, хоть курнос, но, блин, еврей, ... кругом одни ....")
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • zxcvb 14 февраля, 15:22 Читал эту галиматью на другом ресурсе, не думал, что ее "ЗН" опубликует, что ж, тем хуже для "ЗН", не впервые, выступали здесь Янукович, Азаров, Богатырева... Это не план Таруты, это план капитуляции. Можно рассуждать, что такое добро и зло, справедливость и несправедливость, правда и неправда. Например., Конституции многих стран провозглашают, со времен США, каждый человек имеет право на жизнь, на свободу, на свободное выпажение своих взглядов (это не о террористах). Но к Орде и ее зверинцу, который она сейчас создает на Донбассе, это не имеет никакого отношения, для нее больше подходит оруэлловское - "мир - это война, свобода - это рабство, незнание - это знание". И вот Тарута, представляющий зверинец, предлагает договариваться с Россией насчет ее статуса (не могу всерьез предполагать, что он предлагает Украине договариваться с "ДНР" и "ЛНР", это было бы, наверное, троллингом украинской власти). О чем договариваться с марионетками? Россия развивается очень просто, захватывать
  zxcvb 14 февраля, 15:33
  территории, на захваченной территории сопротивляющихся уничтожать, тех кто покорен, заставлять жить в системе координат - царь вверху на пирамиде, остальные рабы. О чем можно договариваться с рабами, или с царем? Рабы всеравно будкт гордиться званиями и орденами,полученными за покорение и порабощение других народов, это их единственная радость, может царь заметит и возвысит. А еще они гордятся палачами моего народа и требуют, чтобы я ими гордился, я должен гордиться теми, кто уничтожал моих родных в 1933 и 1947 гг., единственная вина которых состояла в том, что они были украинцами, и награжал их ордщеном трупа, гниющего возле Кремля, это с ними я должен договариваться. Это предлагает Тарута? Нет. Санация возможна только одна - освобождение территории, наказание тех, кто поддержал вторжение российских банд, мародерствовал, убивал, захватывал чужую собственность. Принятие специальных законов для Донбабве, но не тех что там ждут. За сепаратизм - жесткое наказание, вот тогда лет за 20 мы
  zxcvb 14 февраля, 15:49
  реинтегрирует эту территорию. А другого варианта нет. Порошенко, Гройсман, прочие барышники уходят (и не приходят), а украинский народ был, есть и будет. Кстати, Тарута был губернатором Порошенка, да и прочие приспособленцы на той территории не лучше, Тука и Жебрівський не лучше (как это Червоненко в обойму не попал, не пойму). Нельзя торговать с оккупированными территориями, Сталин не торговал с Гитлером, а Гитлер со Сталиным во время войны (впрочем такой торговли не было и между более "нормальными" воюющими странами. Сталин устроил "скифскую" войну при отступлении, сжигал урожаи и взрывал заводы и города, а Гройсман за 1 млрд 900 млн. гривен налогов от шахт требует торговать с Донбабве и Лугандой, где 60-70% населения вполне себе не против оккупации и поддерживают заявления главарей террористов о войне с "хунтой", "фашистами" и походе на Киев.
  talymon 14 февраля, 19:13
  Америка також, здається, воювала з Гітлером. Але ось Рокфеллер впродовж усієї війни і аж до моменту капітуляції Німеччини постачав нафту на заводи концерну "ІГ Фарбен Індустрі", які знаходились самі знаєте де.
  zxcvb 14 февраля, 16:24
  Справедливости ради, возможно, я на Жебрівського "наехал" не по адресу, имея ввиду "Безсмертного", кажется этот приспособленец, а не Жебривский, был одним из тех, кто раздувал пожар между двумя недоумками (Ющенко и Тимошенко), приглашая главаря Орды к подготовке и агрессии против Украины
  zxcvb 14 февраля, 16:50
  И объективности ради, Жебривский явно ничем не лучше Бессмертного, оба - псевдопатриоты, интуитивно чувствующие угрозу своему комфорту и своим интересам, ну и с определенным порогом тупизны, обоим Украина "не болить".
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Republic 13 февраля, 21:02 «Якщо чесні, професійні та високоінтелектуальні громадяни-виборці обрали собі таку владу і одразу ж її зненавиділи, то мабуть або вони не такі вже професійні та інтелектуальні …» - чесних, наполегливих та ПРОФЕСІЙНИХ громадян в сучасній Україні залишається усього декілька %-ів, тоді як «совки-шаровики» складають БІЛЬШІСТЬ у виборчих процесах на теренах УСІЄЇ суверенної Держави, тому-то «олігархічна мерзота» тріумфує, а обдурені «совки-шаровики» - опускаються до БРУТАЛЬНОГО порушення чинної Конституції України 1996 року, яку «безмозгло» звинувачують у погіршенні власного «совково-шарового» буття. Підняття «із праху» економіки України – то є проблема, яку має розв’язати МОЛОДЬ України, а знищення «совково-шарової» психології виборців України – то СВЯТИЙ обов’язок сучасного СТАРШОГО покоління, яке мусить гарантувати МОЛОДІ належні умови, для їхньої успішної САМОРЕАЛІЗАЦІЇ. «Високоінтелектуальні громадяни-виборці» МРІЮТЬ про суспільну рівноправність та взаємопорозуміння громадян України. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • house 12 февраля, 23:48
  talymon Сегодня, 23:06 «Ну, з ножем на Донбас спочатку Київ попер, якщо бути чесним. Бо вони там свій майдан вирішили вчинити. А майдан же вчиняти ніззя! Тобто, не всім його вчиняти можна. Правда? Спочатку Парасюк з київського майдану закликав "по конях!" Ну а тоді вже й Путін підпер "рускоязичних" на Донбасі. Його закон зобов'язував те робити. І пішло і поїхало... І тепер, як у сімейній сварці, не знайти, хто правий, а хто винуватий... Одне очевидно: головний сепар Ахметов живе у Києві, інший сепар, який володіє вуглезбагачувальними фабриками в ОРЛО, також з сім'єю живе у Києві, багато інших впливових сепарів також живе на цьому боці... То ж питань заваруха на Сході викликає безліч. І найкраще і найчесніше вирішення конфлікту- віддати сепарам той Донбас з потрухами. Нехай живуть там за законами свого монастиря. Чомусь вважається, що боротьба українців проти Москви була святою справою, а боротьба дикопольців з Києвом є тероризмом. Ніж у спину? Та до ножа ж було 15 млрд. дол. кредиту, здається.»
  о! бач, болтунішка, ти сам усе і виболтал, ординський червоний боте) бо, ДІЙСНО, "в началє било дєло.." на 15 ярдів, або сдєлка януковоща та путлера в ссачах, без галстуків і трусів, в результате якої ЯНУК ПРОДАЛ ПУТЛЕРУ УКРАИНУ за 15ярдів зелені, т.е скоїв АКТ МЕЖДУНАРОДНОЇ КОРУПЦІЇ. і ми, справжні громадяни україни, МАЛИ ПРАВО НА МАЙДАН, а лугандони = ні. бо вони ПОКРИВАЛИ КОРУПЦІЙНУ ПРОДАЖ УКРАЇНИ = ОРДЄ. бо вона, ця ПРОДАЖ УКРАЇНИ, їм подобалась, як втім і нинішней шоколадной шушєрэ = блоку панамських патріотів (бпп). бо у ніх там дєла, взаімовигідний бізнес з сепарами, та в ордє. свєчной заводік ув ліпіздцке. тож Майдан й зара маєть право, а лугандони = ні.
  talymon 13 февраля, 00:26
  Зупинись, албаномовний! Майдан- не твого ума справа. Це справа пінчуків, держдепів, закуліси, всяких інших кучмонавтів. Бо ти не здатен викидати по 200-300 тис доларів щодня на свій майдан (Олександр Охріменко). А хіба нинішня влада відмовилась від кредитів, хіба не підсіла на кредитну голку МВФ? Хіба не пустить і не пускає вона посполитих українців по світу без трусів, а Україну не спустить у аграрно-сировинне русло, плисти по якому більшість населення буде зовсім "налєгкє", тобто голе і босе?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • lesya 12 февраля, 20:36 Пане Тарута,от План є план,а в мене таке враження, що ОБСЄ тільки мирні інііативи робе, та наші Збройні Сили, а вже роки пройшли, що конкретно Ви зробили? Вже знову стріляти почали. От Богословська казала,що у Хельсенкі Конференція буде,то ПІДГОТУЙТЕСЯ З ДИПЛОМАТАМИ ТА ЗРОБІТЬ ПРОРИВ по Донбасу.ЗробітьПРОРИВ по Україні, тільки не в стилі - давайте гроші , а ми розберемося самі...Самі ви вже усі розібрались, що житя не стало нормального в країні,зубожіло все, населення,та інше на фоні як ви "успіх"робили. Тому підготуйтесьта поставте питання,що Україну 25 років,постійно обирали,обдирали, але з останніх сил Україна вистоювала та народ,Україна,опинилась між різних світоглядів та дезорієнтоваеною, а зараз може бути й війна, тому МИ ВИМАГАЄМО ДОПОМОГТИ , щоб Україна піднялась, та припинення війни, виводу військ, якщо треба питайте про "голубі берети" поки не вщухне,РОБІТЬ.
  house 12 февраля, 21:13
  угу. він вам НАРОБЕ. жидтя поновому) норобили вже.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Yulia Osa 12 февраля, 20:28
  spragly Сегодня, 20:05 «Знов нібито все й правильно, але біс криється в деталях, як завжди. Проти олігархів повстали і на Майдані: здавалося б донечани мали б стати спільниками з Майданівцями. Вони ж підняли російські триколори. А що, росією керують не олігархи? Донечани що, вирішили воювати на два фронти, проти українських олігархів та проти російських олігархів? Ні, вони воюють тільки проти українців. До речі й донські та кубанські козаки мають таку ж саму позицію: бий слабшого, незважаючи що той повстав проти рабства. Та в росії ще більш олігархична система ніж в Україні. Ви ж не вірите в те що Донбас здатний їснувати незалежно від всіх? Злякалися бандерівців? Донечани 25 років з тими бандерівцями жили пліч-о-пліч, на одні й ті самі футбольні матчі ходили, одне пиво пили. Так проти кого донечани повстали, проти олігархів чи проти українців? Терпіли олігархів 25 років, а потім не змогли півроку потерпіти поки нова влада в Києві втямить що робити з економікою? Нема рації в ваших висновках.»
  Дорогий друже, пройшло вже три роки від нової влади в Києві, як ти вважаєш вона втямила, що робити з економікою? Якщо це зовсім не те, що від неї чекали, то боюся, що дуже скоро більша частина населення перетвориться на "сепарів" та "вату", бо категорично не хочуть приймати те, що вона накоїла і ще буде коїти, блюзнірськи називаючи це реформами і кажучи "ви ще трішки потерпіть, далі (як не виздихаєте), буде краще (особливо нам, а не вам)". У 2006 р. я була у Луганську на одному поважному збіговиську за участю місцевої "еліти", і в їх висловах я наочно побачила усю зневагу і презирство до України, саме до України і усього українського. Вони терпіли і чекали слушного моменту, цей момент настав. Назад ми їх не затягнемо, як би нам цього не хотілося. Держава (в особі Петі, Вови та іже з ними) просто не знають що робити, бо переконані, що вони усе роблять правильно. Може підкажеш, дорогий друже, що робити, ти ж єдиний у нас маєш рацію.
  spragly 12 февраля, 20:56
  Не претендую що тільки я один маю рацію. Тут зібралися такі всі радисти, а дівчата наші то взагалі лазерні проміні, попадеш під руку станеш голограмою. Я думаю що треба радикально міняти вік тих хто кого обирають та призначають в органи влади. Там мають бути люди не старше сорока років. Тільки в них є вдосталь енергії витягнути себе й своїх старших з цієї постколоніальної чи неоколоніальної моторошності. Я думаю що треба освоювати досвід поствоєнних німців та постсовіцьких поляків, а це значить вивчати їхні мови, вивчати їхнє минуле. Я думаю що досвід Ізраїлю стане в великій пригоді, найперше господарчий та внутрішньо-економічний та внутрішньо-культурний досвід (вони всі були різномовні). Досвід росії на жаль є суто негативним. На імперію працюють найкращі уми і таланти, і слухати їх то тільки шкодити собі. А донечани, вони наробили достатньо такого щоб лишитися громадянства. Вони не мають права голосувати та служити. Взагалі. Пенсію нехай отримують якщо повернуться в Україну. І все.
  talymon 13 февраля, 00:11
  Молоді? Ізраїль? Польща? Будь ласка. Омелян, Бальчун, Гройсман- чим не молоді? Але чомусь, спостерігаючи стосунки у цьому трикутнику, мимоволі у свідомості (підсвідомості?) постає привид Коліївщини... "И никуда, никуда нам не деться от этого..."(С)
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • house 12 февраля, 18:23 щозь.... дуже напомінає якийсь галімий "персіл", "потрійної дії" (або "україньский порив" тімошенкі:), ви, тіпо, ЩО??! досі виваріваюте (у блокаді данбас:)? ну, тоді, ми (с ахмєткой:) їдемо до вас! і будемо полоскать вам мОзгі "трьома основами" "жиддя поновому": да-ні - не говоріть, ато - війной не називать, з "терорістами" - і воевать, і торговать, і ув панаму усе складать! створюється, або вже давно створено, враження, що зверху, нема жодної порядної, РОЗУМНОЇ, людини, окрім, БЕЗМЕЖНО ЗНАХАБНІЛИХ шоколадних шулерів-бариг в законі, ще поки, трохи, тихіших "воров", та ПОЛЄЗНИХ ІДІОТІВ, які вважвють, що всю цю пздобратію можна якось, мирно, вгамувать, з знародом знов одружить, та яблучком закусить. цирк галімий, якийсь. понад прірвой.
  house 12 февраля, 20:37
  але... і "золотий ключик" який виведе, нарешті, заблукавших постсовєтскіх "буратін" з цього киівського цирку на Волю = лежить на поверхні. треба тільки, в решті решт, назвати речі своїми СПРАВЖНІМИ іменами. УКРАЇНА= це КОЛОНІЯ ОРДИ, навить й досі, по факту. яка так і НЕ вспромоглася, поки що, стати самостійною, а може вже ніколи і не стане. бо нинешні, постординськи вори і шулери в законі, наша клептократична елітка, ніяк не вийде из-зролі ТЕРМІНОВОЇ КОЛОНІАЛЬНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ, потому й ворують, бо це ВСЕ = НЕ ІХНЄ, а "їмперськє", "данноє ім, еліткє, во врємєнноє пользованіє", терміново, й шукають вони собі не самостійності, а тока нового КОЛОНІЗАТОРА (роль якого, на сьогодняшний день, не готов прийняти = НІХТО). щоб і далі дерібанить ПОДАЧКИ ІЗ-ЗМЕТРОПОЛІЇ, хочь із-зординскої, хочь із-западної. бо гроші для них не пахнуть. ЦЬОГО САМОГО, насправді домогаються й лугандони = НОВЄЙШЄЙ КОЛОНІЗАЦІї УКРАЇНИ - ОРДОЙ. оце і все навіщо ім той, ОСОБИЙ СТАТУС, та недоторканість, та охрєндовскіє
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • talymon 12 февраля, 09:53 Має бути мирний план для України, а не для Донбасу. Бо інакше це буде називатися субоптимізацією підсистеми, тобто Донбасу, яка може бути (і буде, скоріш за все) шкідливою для усієї системи, тобто України. Це давно відомий і доведений факт. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.59
EUR 28.96