ЄС шукає причини, щоб сказати Україні "так"

Поділитися
ЄС шукає причини, щоб сказати Україні "так"
Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт вважає, що звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко істотно підвищить шанси України на підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом на Вільнюському саміті Східного партнерства в листопаді.

Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт вважає, що звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко істотно підвищить шанси України на підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом на Вільнюському саміті Східного партнерства в листопаді. В інтерв'ю інформагентству "Інтерфакс-Україна" британський дипломат також зазначив, що наразі немає жодної гарантії, що цей документ буде підписано. Ситуація залежатиме від того, наскільки Київ виконає необхідні умови.

"На даний момент обидва варіанти можливі. Угода про асоціацію між Україною і ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства в листопаді. Але може статися й так, що цей документ підписаний не буде. Адже поки що немає жодної гарантії підписання", - підкреслив посол.

На його думку, представники Європейського Союзу, які ухвалюють рішення з цього питання, досі не мають "тієї критичної маси впевненості", яка потрібна для підписання угоди в листопаді. "Така в моєму розумінні позиція багатьох країн - членів ЄС, і така на даний момент позиція британського уряду. Ми сподіваємося, що в наступні кілька місяців ми побачимо прогрес у питаннях, що викликають найбільшу стурбованість у Євросоюзі", - зазначив С.Сміт.

"Я не вважаю, що міністри закордонних справ ЄС шукають причини сказати "ні" Україні. Гадаю, що, навпаки, вони намагаються знайти причини, щоб сказати "так". Але для того, щоб сказати "так", вони мають побачити рішучі дії й відчутний прогрес", - резюмував посол Великобританії в Україні.

Стурбованість британського дипломата викликає й робота Верховної Ради:

"З одного боку, ще рано підводити підсумки роботи парламенту й говорити про якісь результати, адже, на мій погляд, він ще не почав працювати повною мірою так, як він міг би працювати. Ми бачимо, що політичні сили в парламенті ще не визначили для себе переліку питань, з яких вони можуть досягти консенсусу, і ми бачимо, що нині ситуація більше нагадує конфронтацію, ніж практичну роботу на підставі пошуку компромісу", - сказав С.Сміт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі