Мовчання "младоягнят"

Володимир Гетьман 30 серпня 2013, 19:45
Торговые вйоны

Читайте також

Напруга торгової війни, розв'язаної російською владою проти України, трохи спала. Митниця північно-східного сусіда перестала "в особливому режимі" без обмежень у часі обстежувати на молекулярному рівні українські товари. Але з оточення Путіна продовжують звучати погрози на адресу "неслухняної" України, яка робить "неправильний" геополітичний вибір. Тому йдеться лише про затишшя.

За даними DT.UA, весь цей час вітчизняні бізнесмени з особливою увагою стежили за тим, як "рідний уряд" захищає інтереси українського бізнесу. Зокрема, як це робить головний "младореформатор" перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, сам виходець із пов'язаного з Сім'єю банківського бізнесу. Чому особливої уваги удостоївся Сергій Геннадійович? По-перше, тому що початок і розпал торгової війни випали на період, коли саме Арбузов був в.о. прем'єр-міністра. По-друге, саме перший віце-прем'єр за посадою відповідає за стан економіки України. По-третє, Арбузов — без п'яти хвилин прем'єр-міністр. У ділових та політичних колах переконані, що людина, котра називає Миколу Азарова "черговим по Кабміну", рано чи пізно займе його місце. По-четверте, агресивність політики Сім'ї вже очевидна для всіх. Сім'я поглинає бізнеси, потоки, медіа, політичні й силові важелі влади. Тому олігархи намагаються зрозуміти свій статус: вони для Януковичів і Арбузова вже тільки їжа чи все ще співтрапезники? Тому для них було важливо в момент загострення ситуації зрозуміти, чи стане Сергій Арбузов на їхній захист у відносинах із Кремлем, чи може український бізнес розраховувати на свою владу в цій війні. Адже історія з політичним тиском і виживанням українських виробників із російського ринку вочевидь матиме продовження. Понад те, експерти одностайно прогнозують, що Росія посилюватиме свій тиск на Україну.

"Все розкермуємо"

Коли влада РФ через керівника Росспоживнагляду Онищенка почала 24 липня "шикувати" українських експортерів, 27 липня Арбузов видав заяву, суть якої зводилася до того, що заборона на ввезення в Росію цукерок кондитерської компанії Roshen, за якою стоїть Петро Порошенко, не є торговою війною. "Ніякої торгової війни там немає. Зараз ми займаємося цим процесом. Буде формуватися група, яка займеться розслідуванням цього питання. Думаю, через два-три дні ми розберемося і зможемо зробити заяву", — пообіцяв чиновник.

Марно чекали заяви від високої посадової особи. 24—25 липня 40 українських підприємств-експортерів були внесені в базу даних Федеральної митної служби РФ як ризиковані. Серед бізнесменів, з якими їх пов'язують, крім Петра Порошенка, опинилися Ігор Коломойський, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і навіть Дмитро Фірташ із Юрієм Бойком. Без "оголошення 
війни" їхнім компаніям різко ускладнили умови огляду вантажів.

Потім Федерація роботодавців України поширила заяву про те, що російська митниця заблокувала весь український експорт, про майбутні мільярдні збитки. DT.UA оприлюднило інформацію про кремлівську стратегію зриву євроінтеграції України, яка включає й торгові санкції з боку Росії.

Євросоюз 28 серпня скликав екстрене засідання, на якому було розглянуто всього два питання — ситуація в Єгипті (де триває справжня громадянська війна) і митна війна Кремля проти Києва. Кшиштоф Лісек, євродепутат від Польщі, заявив телеканалу БТБ після завершення дебатів з українського питання, що Європарламент прийме резолюцію про недопустимість дій Росії, спрямованих на зрив підписання Угоди про асоціацію Україна — ЄС. Зокрема, йдеться про розв'язання Росією торгової війни, мета якої — зрив євроінтеграції України.

Інакше кажучи, речі своїми іменами назвали всі, крім української влади, представники якої — переважно міністри — виконували роль весільних генералів, приїжджаючи на переговори, підготовлені самими виробниками.

Увесь цей час Сергій Арбузов, який виконував на період відпустки прем'єра Азарова його обов'язки, мовчав, як партизан. "Младореформатор" не розібрався в проблемах Roshen та інших потерпілих підприємств ні через два-три дні, ні через дві-три тижні. Не відреагував на заяви українських роботодавців і європейських політиків. Мовчить український уряд і далі, після переговорів прем'єрів Азарова та Медведєва.

Винні самі бізнесмени.
І журналісти?

21 серпня, повернувшись із відпочинку, Микола Азаров розпочав засідання уряду з заяви цілком у дусі Арбузова (який напевно доповів прем'єрові про стан справ в україно-російських відносинах).

По-перше, не було й не буде ніякої торгової війни. Її придумали фантазери журналісти, "надто перебільшивши й драматизувавши масштаби проблеми". До того ж Азаров фактично звинуватив самих українських бізнесменів-експортерів у тому, що ті не стали наперед підлаштовуватися під ще не прийняті, але проголошені нові стандарти російських митників (яких, до речі, вони українським підприємствам не надали).

Виходить, пан Онищенко вимушено став затримувати на кордоні тисячі хур і вагонів із українськими товарами, вишукуючи "ризики", які в них зачаїлися. У продукції Roshen знайшли такий собі "бензопірен", правда результатів експертиз нікому не показали. І більше в жодній іншій країні цієї шкідливої речовини у вітчизняних цукерках у недопустимих кількостях не знайшли, однак післясмак залишився. Бензопіреновий.

На ряді пропускних пунктів російська митниця, попри офіційні повідомлення, так і не повернулася до роботи в штатному режимі, як і раніше затримуючи українські вантажі (зокрема така інформація надходить із Білгородської митниці). 

Депутати Держдуми прозоро натякнули: всі ці події — через те, що Україна не є членом МС, інакше не було б проблем на російській митниці.

Коли починається війна?

Хочеться запитати в керівників уряду: скажіть, а які все-таки ознаки торгової війни? Як визначити її початок? Зрозуміло, що гучних оголошень війни немає, снаряди й кулі не літають. Ідеться про дії однієї держави, яка обмежує значною мірою торгівлю з іншою державою і спричиняє великі збитки та втрати для її економіки і бізнесу.

То з якої цифри збитків розпочинається війна? Скажімо, цифра збитків і втрат на суму один мільярд гривень, яку на прес-конференції назвало керівництво Roshen і яку жодним чином не нафантазували журналісти, — це досить? Чи малувато буде?

Суб'єктивна думка автора: все, що відбувалося, — це і є торгова війна проти України, в якій страждають її бізнес, її бюджет і її громадяни, котрі недоотримають гроші з цього бюджету у вигляді зарплат, пенсій, соціальних виплат. Громадяни, за добробут яких відповідає мовчазний уряд, що впритул не помітив торгової війни. Не цікавлять громадяни? Не цікавлять робочі місця? Припустімо. Хоча напередодні виборів — це досить необачно. Але влада існує переважно на гроші великих платників податків. Саме їх вона потрошить, збираючи кошти на кожну передвиборну кампанію. Саме до них у бізнес залазять її довірені особи. Саме їхній бізнес влада використовує як дитячий автомат, що загрібає призи.

Тому уряд і з обов'язку, і по совісті, і зі шкурних, і з суспільних інтересів повинен ефективно захищати українських виробників та експортерів. Навіть якщо йдеться про приватну корпорацію чи не єдиного вітчизняного олігарха, котрий відкрито демонструє свої симпатії до опозиції. Хоча вище зазначалося, що Roshen — далеко не єдиний приклад бізнесу, який зазнає втрат. Раніше на сотні мільйонів "попали" лояльні до влади трубовиробники та автопромисловці (через сумнозвісний утилізаційний збір). А цифри збитків останніх днів скидалися на справжні фронтові зведення: за оцінками асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", тільки українським експортерам аграрної продукції кожен день "перевірок на дорогах" коштував 5,5 млн дол.

Де протести і розбори у СОТ? Добре хоч українська влада додумалася використати помилку Росії — грубе застосування митної сили — для переговорів з ЄС і МВФ. Мовляв, дивіться, що роблять, нам відступати нікуди — за нами Москва. Тому було б незле простягнути руку допомоги, пом'якшивши радикальність вимог до підписання асоціації з ЄС і знявши непосильні для української влади вимоги МВФ. Наприклад, про підвищення тарифів. Приблизно такі тези в Брюсселі цього тижня викладав секретар РНБОУ Андрій Клюєв. Але, повторюю, де юридичні цвяхи, забиті українською владою в міжнародних організаціях та арбітражах?

В уряді вважають, що все само собою розсмокчеться й "перетреться"? Ні, не змириться Росія з євроінтеграцією "норовливої" України. Головсанлікар РФ Геннадій Онищенко обіцяє вже восени відновити інспекцію українських підприємств корпорації Roshen. І які ще "бензопірени" буде виявлено, самому Онищенку відомо. Цей пан, до того ж у хамському стилі, обвинуватив Міністерство економрозвитку України в тому, що йому не ті документи надали, та ще й (подумати тільки!) англійською мовою. Помсти ради він ще кілька років не пустить продукцію "Рошен" на російський ринок.

А радник Путіна Сергій Глазьєв повідомляє, що Євразійська економічна комісія вивчає питання припинення відносин вільної торгівлі з Україною у разі підписання Києвом Угоди про асоціацію з ЄС. А попереду — посилення митного адміністрування, системи ветеринарного та санітарного контролю, скорочення багатьох проектів у галузі атомної енергетики, оборонно-промислового комплексу, ракетно-космічної та авіаційної промисловості. Сам Путін услід пообіцяв, що країни МС "запровадять захисні заходи у разі лібералізації Україною відносин із Євросоюзом".

Віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов, який виконує при Путіні "особливі обов'язки", зневажливо заявив, що продовження переговорів про одночасну участь України в зоні вільної торгівлі з ЄС і Митному союзі — "безглузде". ЗВТ із ЄС не дозволить технічно врегулювати торгові відносини між двома країнами, тому "у разі підписання Україною Угоди про асоційоване членство в Євросоюзі Росія може почати застосовувати до неї спеціальні обмеження торгівлі".

Інакше кажучи, це були тільки розвідувальні бої, справжня війна попереду.

Тим часом Азаров, ніби не чуючи цих мало прихованих погроз, розповідає, що "Київ готовий приєднатися до ряду положень МС". Паралельно з підписанням угоди з ЄС. Але ж йому російською мовою сказали: або — або...

"Дурню,
живу я тут…"

Чому серйозність становища розуміють Захід і Європа — і вперто не розуміє український уряд? Європарламент готує жорстку резолюцію з прямим вживанням словосполучення "торгова війна". Посол США радить українській владі звернутися в СОТ. Уряд Німеччини недвозначно закликав "партнерів України" поважати її право на тісні відносини з Європейським Союзом і висловив надію на якнайшвидше підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Міністр закордонних справ Литви, яка головує в ЄС, Лінас Лінкявічюс заявив про стурбованість ЄС ситуацією з Росією: "Я вважаю, що ми мусимо бути єдиними й захистити наших українських партнерів".

Парадоксально, але уряд "українських партнерів" по суті відмовляється захищати інтереси України. Що це? Страх прогнівити "старшого брата"? Звідки він в Арбузова — молодого ще чиновника? З Азаровим хоча б зрозуміло, він давно в ЄЕП хотів... Може, ми, журналісти й громадськість, чогось не знаємо? Про ГТС, наприклад...

Мимоволі згадується притча, розказана героєм Олега Янковського у фільмі Андрія Тарковського "Ностальгія": "Побачив перехожий, як у болоті тоне чоловік. Він кинувся йому на допомогу, з великими труднощами витягнув на суху землю. А той преспокійно каже йому: "Дурню, живу я тут..."

Обламаються ж європейці нас із євразійського болота витягувати проти волі керівництва власного уряду...

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
117 коментарів
 • сено 6 сентября, 20:51 Тунис, Алжир, Марокко... Это страны с полудиким народом, которым не мешал коммунизм в свое время, кстати. И тем не менее, они остались отсталыми. Не доросли они еще! И сравнивать нас, европейцев, давших миру столько всего, умеющих строить корабли, ракеты, самолеты, танки (пока, во всяком случае) с черно)/(опыми туземцами?.. "Некорректно"! Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Миколай 4 сентября, 19:31
  Петренко Сьогодні, 10:04 "Почему серьезность положения понимают Запад и Европа — и упорно не понимает украинское правительство?" - Все оно понимает. Просто Азаров и почти все правительство родом из дремучего совка, где проблемы замалчивались, а вместо их обсуждения была пропаганда. Не зря у него журналисты виноваты. Для него идеальный журналист должен работать в газете "Правда" и воспевать решения 25 съезда партии. Парадокс, что нас в Европу должны вести старички с совковыми мозгами.
  Дякую п.Петренку за коротку і справедливу оцінку діяльності нашого уряду.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Віктор 3 сентября, 18:31 Авторе, якщо ви серьозний журналіст, то наведіть якісь факти, докази, а тому що зараз ваш опус виглядає як звичайнісіньке поливання брудом. Так не можна, де ваша журналістська етика? Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • * 3 сентября, 13:52 ЗН, СРОЧНО напишите статью "про торговые договора России, например с ЕС и США". Я например очень беспокоюсь, что некачественные Росс. товары будут выдавливаться из России на территорию Украины. Не надо ли проверить их товары на таможне. Все ли хорошо с Бабаевским шоколадом по бензопирену. Не заплыл ли в Украину флот НАТО под видом Черноморского по реэкспорту. У России в отличие от Украины есть база НАТО. Как бы не было чего там скажем так "откручено" и продано у нас в Украине. И самое главное я очень беспокоюсь, почему Россия не согласовала свои торговые договора (ТС, с Китаем, ЕС, США, Индией и т.д.) с Украиной. Может нам пора на этом основании закрыть границы, ограничить торговлю и разорвать договор СНГ. С нетерпением жду аналитики от ЗН. :))))))))))) . Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • * 3 сентября, 13:18 Виталик, хорошо написали!!! Несмотря приколы про недалекость Яныка, он хитрый и умный политик, на раз переигрывающий опозицию. Выждал паузу и теперь весь в белом главный Евроинтегратор. И уже опозиция голосует за него в Раде. Произошла консолидация полит.сил на проукраинские и 5ю колонну Москвы. Янукович начал свою избирательную компанию в Президенты. Начал очень толково. На фоне плохой экономики, теперь все можно списать на Россию, которая сама рада подставиться. Здесь особо и денег не надо на социалку. Не надо ничего объяснять своему электорату. Россия уже постаралась. Теперь не только Восточники, но и умеренные Западники могут проголосовать за Янука. Кучма выиграл 2й срок как "националист". Все повторяется. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Виталик. Днепр 3 сентября, 12:00 Еще хотелось бы почитать аналитику на тему: Чтоо будет с Януковичем лично и Украиной в целом, если мы не подпишем договор об ассоциации с ЕС сейчас. Сможет ли Украина продолжать играть в многовекторность? Есть ли хоть какие-то шансфы на это? Понимает ли Янукович что шансов на многовекторность нет(есть, очень мало)? Я думаю что ответы на эти вопросы определяют поведение Януковича. Что светит близкому кругу - Ахметов, Фирташ и т.д. в случае подписания, неподписания. Как они реагируют. Какие предпринимают действия. Я думаю по действиям их топ. менеджеров можно понять об их тактике и стратегии. Как сейчас ведут себя прикормленные Россией политики из тех кто не светит мордой в ящике? Что готовит нам старшый брат на десерт? Вот вопросы на которые нужно знать ответы, чтобы грамотно строить свою игру. К сожалению подобного анализа я пока не встречал. Вы слышите ЗН?! Вы же позиционируете себя как аналитическая газета! Так давайте аналитику!
  Грицько 3 сентября, 13:00
  Не исключаю, что они мыслят как вы - в категориях "младших сестёр", "женихов", "девушек", "мальчиков" и т.п. Пока в Украине не вымрет поколение с советской дурью в голове, никаких рациональных расчётов здесь быть не может. Украинский националист-совок на них не способен.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Виталик. Днепр 3 сентября, 11:47 Нужно быть полными идиотами чтобы вестись на сделку - ГТС в обмен на ТС. Ведь первое что сделают россияне в Там Союзе - заберут ГТС. И никакая европа помогать в защите уже не будет. Это очевидно. Обвинять януковичей можно во многом, но тупыми их не назовешь однозначно, так что подобная сделка это только фантазии автора. Вообще, как реагировать на активность России - это чисто тактический вопрос: можно кричать ай-я-яй, можно молчать, можно попытатся обламывать российский бизнес. Тактика. Смотришь как тебе комфортней именно сейчас и делаешь так. Им комфортней молчать вот и молчат. Ничего страшного здесь нет. Другое дело стратегия - это куда пойдет Украина: ЕС или ТС. Янукович вроде как показывает что ему хочется в ЕС, но при этом все его стратегические шаги были в направлении - максимально отсрочить этот нелегкий выбор. Он не хочет ни туда ни туда. Жизнь складывается так, что если он не подпишет ассоциацию с ЕС то они махнут на нас рукой и Россия поквитается за обиды: Как же так - младшая сестра не хочет дружить с большим братом, ну мы им сейчас покажем! Будет примерно так.. Надеюсь Янукович это понимает. Иногда делать тяжелый выбор выгодней чем отдать такое право Большому брату.. А выбор для Януковича действительно тяжелый - после подписания ассоциации ему придется отдать много сфер на откуп европейских контролеров и стул под ним закачается с удвоенной силой. У Януковича сейчас цуг-цванг - подписуй, оттягивай, отказывайся - что не делай все только ухудшает его личную ситуацию. Для страны конечно лучше подписывать с ЕС - там однозначно уровень и качество жизни людей выше, что бы не говорили старички про укрозаводы. Заводы в сегодняшнем виде - сомнительная превликательность, а вместе с ЕС есть шанс на базе этих развалюх стать фабрикой-сборочным цехом конкурентом Китаю. С Россией таких шансов нет.
  Грицько 3 сентября, 13:07
  Хотите сказать, что Украина может предложить ЕС рабочую силу, такую же дешёвую и работоспособную, как в провинции Хэнань? Где именно выше уровень и качество жизни - в Украине или в Болгарии? Может, в Боснии? Или в Латвии? Хотя, некорректно сравнивать, это страны - полные члены ЕС. Договор об ассоциации имеют Алжир, Египет, Иордания, Тунис, Марокко... Что там отдали "конролёрам"?...
  * 3 сентября, 13:33
  Украина не вступает в ЕС. Поэтому нельзя сравнивать со странами ЕС. Уже если очень хочется, то сравнивайте Украину с Польшей. Это сравнимый уровень по населению, размерам страны и экономики. "Договор об ассоциации имеют Алжир, Египет, Иордания, Тунис, Марокко". ---- Эти страны не находятся в Европе. Поэтому у них совсем другой договор. Сравнивать не корректно. Зато Украинские компании попадут на все эти рынки без ограничений с подписанием торгового договора с ЕС. А почему Вас волнует торговый договор Украины с ЕС, а не торговый договор ЕС со США, например, который тоже сейчас обсуждается? И почему Вас волнует, что "отдаст Украина в ЕС". Отберут Вашу собственность, квартиру, машину?
  Грицько 3 сентября, 17:01
  А кто вам сказал, что Украине предложили какой-то "другой договор"? Кто вам сказал, что он лучше, чем для Туниса (подозреваю, что хуже). Вы смотрели, сколько ограничений внесено в этом тысячестаничном документе? Украина уже вступила в ВТО, чтобы торговать "без ограничений" - уже торгует. Результаты известны. Эта ассоциация сразу приведёт к ухудшению торгового баланса и свёртыванию производства. Это прямой путь к девальвации и экономическому спаду. Это закрытая крышка гроба экономическому росту. Сейчас заробитчанствует Галичина - завтра работы не будет по всей Украине.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Виталий 3 сентября, 10:35 Полностью согласен с тем, что власть Украины так и не научилась защищать интересы государства и за 22 года независимости так и не вылечилась от синдрома "начальник-подчиненный". Вот и едут наши президенты, премьеры, министры в Москву как подчиненные к начальникам, стоят там в известной позе с протянутой рукой, думая, как бы словом или делом не обидеть своего начальника. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • пересічний для чичи 3 сентября, 00:15 Откель тебе, родимый, так просветлело то? Неужто от обильно накладенного здесь господами Паутинычем и Мерзавцем? Или чича какая в голову стукнула? Да ты не пнись! Улучшение в Украине в планы сих субъектов не входит. Ишь как фантазия у них разгулялась! Интенсивность понижают, квоты вводят, санкции всякие. И всё это добро для тебя, хороший мой, для страны нашей. Не все ещё деньги они за газ с наших пенсионеров вытянули, не все заводы украинские, за взятки по дешевке скупленные, на металлолом порезали, чтобы не конкурировали с российскими, не все наши банки поглотили. Вот и мечтают. А ты, балда, весь твой пар в гудок выпустил.
  Реалист 3 сентября, 01:46
  Можно подумать, это Путин разорвал газовый договор в 2005 году и толкает Украину в ассоциацию с ЕС. А не Тимошенко и Янукович. Украине дадут премию Дарвина, коллективную, вот увидите.
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • сено 2 сентября, 21:00
  Иран первый на Кувейт напал Сегодня, 16:10 Вы, часом, не американец? Иран/Ирак, Словакия/Словения - начните лучше со школьного атласа мира.
  Не умнО. Даже Янукович Ахматову с Ахметовым путает, не говоря уже о поэте Чехове. То что одну букву не так поставил - не стоило бы беспокоиться.
  пересічний 2 сентября, 22:18
  Что ты СЕНО, не видишь с кем дело имеешь? Гляди, как пошла писать губерния! Ты против союза с Россией - значит и жены у тебя нет, и извращенец ты, и у тебя все плохо, и слова ты коверкаешь, ирод. Железная аргументация в споре, и не надо ничего доказывать. Плюнул в лицо, нагадил в комментах - значит победил! Ну чего взять с убогих, им отступать некуда, где бы они не находились, у них всегда позади Москва, вот они и кликушествуют.
  Логвиненко 2 сентября, 22:53
  Когда человек рассуждает логично - прислушиваешься к его аргументам. Когда человек рассуждает нелогично - причина где-то в нём самом. Хотим вступить в ЕС чтобы быть богатыми и успешными как Болгария и Латвия, найти своё место, как "польские сантехники", быть защищёнными от российской агрессии миролюбивыми США - ребята, с этим должны дискутировать психиатры.
  * 2 сентября, 23:19
  Так может сравним "Польского и Российского сантехников" логичный Вы наш.
  Логвиненко 3 сентября, 01:43
  Ваш выбор пути для страны - это выбор между унитазами? Мне как-то такое в голову вообще не приходило. Что цель экономической политики страны - обеспечить найти приложение для сил своих граждан где-то за рубежом. Ну-ну. Asini exiguo pabulo vivunt.
  пересічний 2 сентября, 23:27
  Смешно читать все эти завывания. Не ходите в Европу, робяты глупые, ограбит вас она, разденет, РАБОТАТЬ заставит, придется вам сирым и властям вашим порядка держаться и права человека блюсти, законы свои собственные выполнять, журналистов беречь. А как, упаси Бог, олигархов ваших прижмут, зарплаты из тени выведут, а главное, слыханно ли дело, доведется вам производство своё модернизировать, чтобы стать конкурентоспособными ни в Кацапетовке или Мухосранске каком-нибудь, а, страшно сказать, на европейском рынке! И найдут на вас свободы британские, польская сытость, эстонский доход на душу населения и протчая беда горемычная! Бойтесь, ой бойтесь! А если не боитесь, то вот вам сказ от друга и брата вашего седешного, Московского царства-государства. Найдем на вас как тать, заводы ваши погубим, деньги ваши отымем, всех вас по миру пустим и замерзните вы зимой лютой смертью, за то, что не похотели поклониться нам, великим и страшным!.. Ну что ж, волка бояться - в лес не ходить. И не испугались сего ВОЛКА ни крохотная Грузия, ни еще более мелкие Эстония, Латвия и Литва. Не боится сего волка и белорусский батька. Вон как лихо доит братку, да ещё и олигархов его возлюбленных по тюрьмам рассаживает. Вот тебе бабка ТАМОЖЕННЫЙ СОЮЗ и СОЮЗНОЕ ГОСУДАРСТВО. Срам, да и только! Тем паче, неча нам, потомкам Мономаха и Хмельницкого всякой нечести бояться! Грозят, проклинают нас други наши российские, себя не жалеют, чтобы соседу насолить, готовы растоптать, разорить всё, что нас связывало, роднило, только бы не пущать, не дать вырваться из стальных обьятий? Видать не зря! Чужое добро покоя не дает, рядом локоток, да не укусишь! Пусть беснуются. А у нас своя дорога. Путь осилит идущий!
  Вы в детстве, наверное, наступления коммунизма ждали? 3 сентября, 13:11
  Кто-то из украинских предпринимателей принципиально не желает торговать с ЕС, удовлетворяясь "Мухосранском"? Кто-то из олигархов Румынии и Польши, болгарских мафиози, крутых Латвии пострадал от евроинтеграции? Ассоциация с ЕС что-то изменила в лучшую сторону в Египте, Марокко, Тунисе?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.55
EUR 28.89