Звернення до молодих

Святослав Вакарчук 6 грудня 2013, 19:40
Вакарчук

Читайте також

Звертаюся саме до Вас, хлопців і дівчат, приблизних ровесників нашої Незалежності. 

До молодих людей, чиє активне життя тільки починається. І буде пов'язане з цією країною.
Більшість з Вас тут буде жити, працювати, створювати сім'ї, будувати своє майбутнє. 

Звертаюся до Вас — до тих, кому зараз плюс-мінус 20—25. Саме до Вас іще й тому,
що не зовсім упевнений, що старше покоління добре почує мене й до кінця зрозуміє. 

А от за Вас чомусь я впевнений!

Останні події, які умовно можна об'єднати словом "Євромайдан", спонукають мене поговорити з Вами максимально відверто. Так, як говорять з близькими друзями, віч-на-віч. Називаючи речі своїми іменами. Розуміючи: дещо з почутого може комусь і не сподобатися.

Побачивши те, що сталося в суботу 30 листопада на Майдані, я написав емоційного листа до жителів Півдня і Сходу України. Я справді писав його, стримуючи сльози. І звертався до всіх не мовчати. Не мовчати про те, що сталося в Києві. Про те, що на Сході і Півдні, як виявилось, багато хто чомусь вважав проблемою лише Києва, до того ж штучно створеною все тим же Києвом і Західною Україною.

Я отримав реакцію на свій лист. Багато хто почав наводити мені аргументи. 

За і проти вступу в Євросоюз... 

Я сидів і думав... До чого тут взагалі Євросоюз???

Невже Ви думаєте, що я не написав би такого ж листа, якби силою розігнали майдан, що стояв за вступ до МС з Росією? 

Невже Ви думаєте, що я можу розділяти студентів, побитих кийками "Беркута" на "своїх" і "чужих"?

Невже Ви вірите, що я зміг би мовчати, коли б до в'язниці кинули мирних мітингувальників, які вийшли до адміністрації президента, що мав би інше прізвище або інші політичні погляди?

Невже Ви, молоді люди, справді відчуваєте себе розділеними на Схід і Захід? 

Я В ЦЕ НЕ ВІРЮ!

Це Ви на концертах "Океану Ельзи" заповнюєте стадіони Львова і Луганська, Дніпропетровська і Сімферополя, Донецька і Вінниці. Я сам бачив. І Ви бачили.

Це Ви вільно говорите і російською, і українською одне з одним. Я сам чув і розмовляв з вами обома мовами. 

Це Ви співаєте Гімн України разом з нашою збірною з футболу, яка теж, нарешті (!!!), повним складом співає його вголос. Я чув це.

Я був поруч з Вами на стадіоні в Стамбулі і гордо кричав "Ура!", коли донецький "Шахтар" виграв Кубок УЄФА. А потім передзвонив директору клубу з пропозицією від "Океану Ельзи" просто, без жодних умов, виступити на привітанні клубу в Донецьку.

Це Ви у Фейсбуці, Твітері і Вконтакті давно розвалили стіну між Сходом і Заходом, яка досі існує між представниками старшого покоління. Я знаю. Я сам спілкуюся з Вами там.

Не Ваше покоління стало солдатами у цьому абсурдному протистоянні. Генерали від політики зробили "гарматним м'ясом" покоління ваших батьків і дідів. Розділяючи і володарюючи відповідно до відомого принципу.

Українська чи російська?

УПА чи Червона армія?

Голодомор?

Тепер черга нової теми: 

ЄС — Митний союз?

Але ж найбільше від цієї "війни" страждаєте Ви, молоді люди.

Поки Ваші батьки в кухонних розмовах нападають одне на одного, Ваших ровесників б'ють палицями на вулицях. Б'ють і кидають до в'язниць, не розбираючи, звідки вони і якою мовою розмовляють. 

Тих, хто віддає накази, не цікавить, звідки Ви і за кого голосували. Ви для них — так, використаний матеріал. Матеріал для цементування нелюдських законів. 

Поки шахтарі з Червонограда й Донецька сперечаються, хто з них більше годує країну, чиновники без переконань і з гербом у вигляді грошових знаків успішно обкрадають і перших, і других. 

А щойно напруга спадає — кидають нову кістку погризтися. 

Невже Ви справді будете вестися на це? 

Я В ЦЕ НЕ ВІРЮ! 

Я усвідомлюю, що покоління Ваших батьків залишиться таким як є. Їхні погляди навряд чи сильно зміняться. Але хіба їм розбудовувати нашу країну в майбутньому? Хіба не Ви завтра визначатимете долю України? 

Ви, і тільки Ви. Більше нема кому. 

Я не знаю, що би роз'єднувало Вас сьогодні. Студентів Харкова і Львова, курсантів Києва і Севастополя. Шанувальників музики з Донецька і Тернополя. 

Просто щирих молодих людей. Тих, хто народився в Україні, і тих, хто абсолютно природньо відчуває цю землю Батьківщиною незалежно від місця народження. 

У Вас одна Батьківщина — Україна!

Ви просто не маєте іншої Батьківщини. 

Ні в минулому, як Ваші діди і батьки, що живуть спогадами та ностальгією.

Ні в майбутньому, як "ваші" політики, котрі тільки й думають, як би вивезти звідси своїх дітей. 

Не дайте політикам розвести Вас. 

Не дайте кухонним розмовам батьків розсварити Вас. 

Не дайте підступним міфам жадібно їсти ваші молоді душі. 

Я бачив Ваші очі!!!! В кожному місті України!!! Вони яскраві! І усмішки Ваші щирі!

Ваша енергія — це те, що об'єднує нас по-справжньому! 

Візьміть відповідальність на себе просто зараз — і Ви перетворите цю землю на діамант. Безмежно твердий і невимовно сяючий.

В ЦЕ Я ВІРЮ!

Тільки не мовчіть, заради Бога, не мовчіть! 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
16 коментарів
  • rewr 11 декабря, 16:51 Ахметов. Санкції. Петиція на сайті Білого Дому. http://wh.gov/l00RQ Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Веста 11 декабря, 10:51 Спасибо, Святослав, благодаря таким молодым и умным людям, и мы, живущие на востоке, меняемся. Фобии и мифы влияют на выбор людей, отсутствие радикализма, доброжелательность и учет интересов разных частей страны на законодательном уровне помогли бы избежать разыгрывания карты на раскол страны, так искусно используемую перед выборами Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Влад 9 декабря, 10:53 Шановний Святославе! З повагою ставлюся до емоціональних виступів, коли у них закладене позитивне начало. Але емоції без практики все ж залишаться тільки нездійсненними бажаннями. Тобі, видно, доведеться прийняти участь у круглому столі каналу 1+1. А до того столу пропоную ознайомитись з сайтом www.econaturologia.com.ua (Пример Украины, Україна - погляд у ХХI століття). Там викладена реальна практика здійснення твоїх закликів. І обставини зараз складаються так, що від тебе може залежати наше майбутнє. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • ihor 8 декабря, 21:45 Конституційна більшість – буде надто жорстко, надто численні інтереси доведеться враховувати, оптимальною кількістю є, напевно, 260-270 голосів. Оскільки електоральні симпатії «партії Сходу» та «партії Заходу» діляться приблизно навпіл, жодна з них не зможе сформувати уряд, не враховуючи побажань іншої. Водночас така кількість голосів достатньо невелика для того, щоб не враховувати інтереси маргінальних, крайніх лівих чи крайніх правих угруповань. Так, це не має аналогів у світовій практиці, але наша країна теж не має аналогів. Якщо для її об’єднання доведеться вигадувати особливий український велосипед – не біймося вигадувати. До речі, прийняття подібного механізму на конституційному рівні, з тим, щоб він набрав чинності після наступних парламентських чи президентських виборів, могло б вивести нас з поточного політичного тупика: партія влади даний момент залишається «при своїх», а опозиція нарешті отримує певне досягнення і може завершувати «революцію» з гордо піднятою головою. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • ihor 8 декабря, 21:41 Святославе, сказано правильно, але це лише емоційний заклик. І його замало, бо країна справді неоднорідна. Поділ навряд чи глибокий на рівні менталітету, але очевидно якнайглибший на рівні політичних вподобань (і серед молоді також). І політики сьогодні його штучно поглиблюють, розігруючи карту «захід-схід». І якщо їм просто докоряти в цьому, вони не стануть білими й пухнастими. Зрештою, політичні сили завжди розігрують всі карти, які їм вигідно. А які правові засади у нас є, що перешкоджають таким іграм? Ніяких. Наша політична система просто скопійована із систем «звичайних», апріорі монолітних країн. Ось ідейка, певний цементуючий механізм саме для нашої країни: уряд України має бути коаліційним незалежно від того, яка сила перемогла на виборах. Ані «партія Сходу», ані «партія Заходу» не повинна забирати всю центральну владу в країні. Як гарантувати це на конституційному рівні? Досить просто: збільшити кількість голосів депутатів, потрібних для обрання уряду. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • natali 8 декабря, 16:04 спасибо! очень сильно и умно!!!!!!!!!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Молодежь, 8 декабря, 14:08 Обязательно прочти это обращение, очень осмыслено и прагматично, без виртуальных эмоций, по типу Русланиных, в стиле Диких танцев. Дякую, Святославе, респект!!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • 1 8 декабря, 13:14 Fight for Your Right (Beastie Boys) Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Анатолій 8 декабря, 11:57 Дякую Святославе! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Natalya 8 декабря, 09:55 Молодец! Согласна с каждым словом! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
Останні новини
USD 26.76
EUR 28.75